Bir Blizzcon’u daha geride bıraktık, Diablo ve belki de StarCraft hayranları için çok ilginç haberler olmasa da Hearthstone haftaya gelecek bir maceraya kavuştu, WarCraft’la ilgili haberler zaten malum yerlere düştü, ama bunlar haricinde fuardan en büyük haberler şüphesiz Heroes of the Storm cephesinden geldi. Şu an Overwatch ile birlikte firmanın üzerine düştüğü isimlerden HotS’un hayranlarına birbirinden güzel haberler var. Önümüzdeki aylarda üç yeni hero, bir yeni harita ve yepyeni bir oyun modu bizi bekliyor.

 

Greymane

Greymane_HotS_Art - 50

Lord Greymane, insan ve kurt formları arasında geçiş yapabilecek olan bir Worgen. İnsan formundayken ranged, kurt formundayken ise melee attack’lara sahip, oynaması da mücadele etmesi de zor olacağa benzeyen, hızlı ve burst damage’a yönelik bir warrior. Yeteneklerini merak edenleri şöyle alalım.

 

 

Lunara

Lunara_HotS_Art - 50

Cenarius’un kızı Lunara da oyuna ranged assassin olarak dahil olacak. Yetenekleri kıyasla zamanla hasar vermeye yönelik. Lunara’nın haritayı açmasına yarayan yeteneği sayesinde sonunda oyuna wisplerin de dahil olduğunu görüyoruz! Lunara’nın yeteneklerini merak edenleri ise şöyle alalım.

 

 

Cho’gall

Cho'gall_HotS_Art - 50

Nexus’a dahil olan son hero da Warcraft evreninden, ama diğerlerinden hepsinden fazla ilgiyi hak ediyor. Çünkü bu iki başlı ogre’u iki farklı oyuncu kontrol ediyor! İlk olarak sınırlı sayıda kişi Cho’gall’ı kullanabiliyor olacak ve bu heroya sahip oyuncularla iki maç yaptığınızda siz de ona sahip olacaksınız. İki farklı hero olarak oyunda yer alacak bu ilginç konseptte hareketi kontrol eden Cho warrior, Gall ise assassin olarak yer alıyor. Küçüklüğünde kardeşiyle Counter-Strike vesaire oynayıp da “Sen yönlendir ben ateş edeyim” konseptine aşina olanlar, aynı hissi artık bir e-sports’da da yaşayabilecek.

 

Arena

Blizzard yepyeni bir oyun moduyla karşımızda. Şimdiye kadar karşılaştıklarımızdan farklı bir oyun deneyimi sunmayı amaçlayan arenada tek objektife sahip küçük bir haritada mücadele ediyor olacağız. Base’in canımızı anında doldurduğu, sahip olmadığımız herolarla da oynayabileceğimiz, death timerların kısaldığı, talentları bir kenara bırakıp sadece heroic seçeceğimiz, hızlı, kaotik bir tasarıma sahip Arena. Daha bu tasarımın üzerinde çeşitli değişiklikler görebilecek olmamız fazlasıyla olası olsa da temelde çok güzel bir fikir ortaya konmuş, bence HotS’un mekaniklerini  ve herolarını sunabileceği farklı bir oyun moduna ihtiyacı vardı, Arena bu boşluğu doldurmak için çok yerinde bir imkan sunuyor olacak.

 

Tower of Doom

Tabii ki yeni bir haritamız daha var. Diğer haritalardan ilginç bir farklılıkla ayrılıyor; bir bariyer sayesinde Core, heroların saldırılarından korunuyor. Yapmanız gereken ise zamanı geldiğinde altarları ele geçirmek ve sizin yerinize düşmana saldıracak olan kulelere sahip olmak. Ayrıca yıktığınız her rakip kule sizin için düşmana saldırıyor olacak. Towers of Doom objektiflerin oyunun mekaniklerinde yerini sağlamlaştırıp önceki haritalardan farklı yapısıyla değişik heroları öne çıkarabilir gibi duruyor. Ekimi yeni atlattığımız için kasvetli ve gotik bir atmosfere sahip bir harita var karşımızda, Cadılar Bayramı’nın etkilerini hala hissedebiliyoruz. Burada da haritanın tanıtıldığı panelden sahneler görebilirsiniz.

 

Yenilikler

  • Bu kadar yeniliğin arasında kaynayacak gibi dursa da Overwatch kahramanı Tracer’ın da oyna geleceği kesinleşti.
  • Bir teamfight’a girip de ne olduğunu anlamadıysanız artık üzülmeyin. Bundan sonra sizi kim öldürdü, nasıl öldürdü hepsini öğrenebileceksiniz.
  • Benim çok hoşuma gitmese de Heroes of the Storm da takedown sisteminden kill-assist sistemine geçiyor gözüküyor. Etkisinin olumlu olacağını düşünmesem de belki e-sports camiasına yarar.
  • Zaten oyuna daha tonlarca heronun geleceğini bilsek de hangilerinin önce geleceği bizi hep meraklandırıyor tabii. Gul’dan’ı oyunda görmememize zaten imkan vermiyorduk, galiba tanışma anımız sandığımızdan daha yakın olacak.
  • HotS’la ilgili birçok detayı ilk kendisinden öğrendiğimiz Dustin Browder, ranked modda iki kişilik party’lerin ikili olarak tercih yapacağını belirtti.
  • Ayrıca videoda gözlerden kaçtıysa da IGN’in oyuna oldukça abartılı şekilde verdiği 6.5/10 notuna da çok güzel bir gönderme yapmışlar.

Duyuru fragmanı da şu şekilde. Ne diyorsunuz geekler?

Author

Konuşmayı, anlatmayı genellikle de övmeyi çok sever. Kendince bir sanat hayranı, gerçi ona göre her şeyde sanat var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.