Disney Plus ilk duyurulduğunda bu kadar kaliteli bir platform olacağı aklımıza gelmiş miydi bilmiyorum. Yani elbette, elinde birbirinden değerli yapımların haklarını tutan bir şirketten daha azı beklenemezdi ama yine de bu kadar olacağını tahmin etmemiştik. Önce Mandalorian sayesinde bizi, Star Wars evreniyle barıştıran Disney Plus, daha sonra WandaVision ve The Falcon and the Winter Soldier ile Marvel evrenine olan açlığımızı fazlasıyla giderdi. Fakat Disney Plus’ın kalbimizi fethetme çalışmaları bitmiş gibi gözükmüyor. Ewan McGregor’un başrolünde olacağı Star Wars: Obi-Wan Kenobi dizisinin oyuncu seçimleri açıklandı!

Ben gerçekten Disney’in nasıl bir şirket olduğuna bir türlü akıl sır erdiremiyorum. Yani aynı çatı altından nasıl hem Mandalorian hem de Rise of Skywalker çıkar gerçekten anlam veremiyorum. Aynı mutfaktaki aynı malzemelerle birbirinden bu kadar farklı iki yemek çıkarmak gerçekten büyük bir başarı olsa gerek. Fakat artık bunu anlamlandırmaktan vazgeçip Disney’in bana verdiği güzel şeylerden keyif almakta buldum çareyi. Bunlardan bir tanesi de sanırım bugün haberini yapacağımız Ewan McGregor’lu Obi-Wan Kenobi dizisi olacak.

Daha önce Hayden Christensen’ın, dizide Darth Vader’ı canlandıracağını biliyorduk. Son günlerde gelen dedikodulardan Game of Thrones’da bayılarak izlediğimiz Indira Varma’nın da dizide olacağını duymuştuk. Fakat bugün Disney, daha fazla dedikoduya mahal vermeden neredeyse bütün oyuncu kadrosunu önümüze attı ve adeta şov yaptı.

Oyuncu kadrosunda,  son zamanların en çok konuşulan dizilerinden biri olan The Queen’s Gambit dizisindeki yardımcı oyuncu rolüyle hatırladığımız Moses Ingram, The Eternals kadrosuna da seçilmesiyle tanıdığımız Kumail Nanjiani, Hitman rolünde izlediğimiz Rupert Friend, Hızlı ve Öfkeli filmlerini sevenlerin favori oyuncularından olan Sung Kang ve Simone Kessell gibi birbirinden iyi isimler var. Öte yandan Star Wars prequellerinde, Owen Amca ve Beru Hala rollerinde gördüğümüz Joel Edgerton ve Bonnie Piesse de dizide eski rollerine geri dönecekler. Tabii bu iki isim dönünce bizim de aklımıza otomatik olarak küçük, tatlı bir Luke Skywalker’ın dizide görünme ihtimali geliyor. Hani çok fazla hikâyeye dahi etmesinler ama sağdan soldan bir görünse bize yeter.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi dizisi için seçilen oyuncuları siz nasıl buldunuz sevgili Geekler? Sizce Mandalorian kadar iyi bir dizi olacak mı? Yoksa boşuna mı heyecanlanıyoruz. Yorumlara yazın, konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. The Mandalorian’ın ikinci sezonunu sevmediğimi her yerde bağırdım ama bu dizi beni çok ama çok heyecanlandırıyor.

  2. Mehmet CANKI Reply

    Iyisiyle kötüsüyle star wars evreninden içerik tüketmek beni çok mutlu ettiği için bu haber beni çok mutlu etti. Umarım qua gon jin de ufak da olsa bize gözükür. Halit Luke demiş ama ben pole u arttırıyorum daha fazlasını istiyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.