Hissedebiliyor musunuz ya? Ben çok net hissetmeye başladım, gerçekten. Bu aylar önce yeni inşa edilen Expanded Universe’e dair tekrar içimde dirilen aşkla başladı. Ondan sonra eski Star Wars oyunlarını elden geçirmeye, hatta The Old Republic’e bile ikinci bir şans vermeye uzandı. Sonra da döndürüp döndürüp fragmanları izlemeye, devamlı takvime bakıp “18 Aralık oldu mu?” diyerek sonuç karşısında üzülmeye vardı. İçimdeki Star Wars aşkı iyice tavan yani sevgili geekler. Hatta tavanı çatlattı.

Star_Wars_The_Force_Awakens

O yüzden ne zaman bir yerlerde Abrams konuşsa, ne zaman bir dergi “Force Awakens özel sayısı” falan yapsa ben orada bitiveriyorum. En son olarak Entertainment Weekly yeni görsel ve röportajlara boğdu bizi. İçeride pek çok bilgi var, ama bu seviyede bir prodüksiyondan bekleyebildiğimiz üzere pek çoğu ketumluktan iki büklüm olmuş laflar içeriyorlar. Eninde sonunda vardıkları nokta da “Kylo Ren kötü bir insan” seviyesinden öteye gidemiyor.

Ama Abrams’ın araya sokuşturduğu bir malumat var ki, kafalar resmen karıştı, uçtu, gitti. Deneyimli yönetmen filmin iki ana karakteri olacağı çok belli olan Rey (Daisy Ridley) ve Finn (John Boyega) karakterlerine bugüne kadar Rey ve Finn dememizin bir sebebi olduğunu söyledi. Spesifik olarak, kendilerine hiç soyisimleriyle seslenmemiz kastiymiş.

Star Wars REy Finn

Abrams “bundan da başka bir şey demem!” dedi ama, demese de olurdu. İlk ciddi fragmanı hatırlayın, Luke orada “Güç benim babamda vardı, kız kardeşimde vardı, ben de vardı, e artık sende de var” diyordu belirsiz bir karaktere. E Abrams kusura bakmasın, o cümleyle bu malumatı birleştirmek pek zor değil. Burada gizlenen soyad ya Solo, ya da Skywalker. Zaten Ackbar falan olacak hâli yok. Bir Star Wars filminde bir soyisim gizleniyorsa, ya Solo’dur ya da Skywalker. Eğer Solo ise Finn’i dışarıda bırakabiliriz, Rey Han ve Leia’nın kızı demektir. Eğer Skywalker ise ikisi de olabilirler. O hâlde sözü size bırakalım, yorumlar fırlasın. Sizce işin aslı ne?

Çok elzem not: “Beyaz adamın nasıl siyahi çocuğu olur?” diyecek olanları, 9. Sınıf biyoloji derslerini tekrar ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.