Strange Planet, aynı isimli sosyal medya fenomeni karikatür serisinin ve sonrasında da kitaplarının Apple TV+ için uyarlanan dizisi.

Nathan W. Pyle tarafından çizilen ve bizimkine çok benzer bir uzaylı gezegeninde mavi varlıkların günlük yaşamından kesitleri olabilecek en “açık ve betimleyici” İngilizce’yi kullanarak aktarmalarını takip edeceğimiz dizimiz 9 Ağustos tarihinde Apple TV+ için yayınlanacak ve haftalık formatta olacak. Yani her hafta yeni bir bölüm bizi bekliyor. Dizi bundan iki sene önce duyurulmuştu ama tabii Strange Planet isminin mazisi ondan da öncesine dayanıyor. Community severlerin bildiği iki isimden Danny Pudi seslendirme kadrosunda yer alırken, o dizinin yapımcısı ve yazarı Dan Harmon da burada ortak yaratıcı ve yönetici yapımcı olarak yer alıyor.

Strange Planet dizisi ilk duyurulduğunda çok sevinmiştim ve inşallah karikatür serisinin popülerliğini yakalayabilirler. İngilizce bilgisini geliştirmek isteyenlere de şiddetle tavsiye ettiğim karikatürlerden cidden adeta zeka fışkırıyor. Bölümlerin uzun hikaye örgülerinden ziyade skeçvari kısa olaylardan oluşacağını tahmin ediyorum. Zaten hikayeye çevrilmeye çalışılsa büyüsü de azalır gibi geliyor. Bence fragmanda bulunan “Rick and Morty yaratıcılarından!” ifadesi de seyirci çekecektir illa ki. Merakla bekliyoruz bu Apple TV+ işini!

Fragmanı beğendiniz mi? Diziye bir şans verecek misiniz? Dil bilginiz ne seviyede? Düşüncelerinizi bize olabilecek en direkt şekilde yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.