HAYIR BU KESİNLİKLE BİR TATBİKAT DEĞİL ARKADAŞLAR! On seneyi aşkın süredir bir devam filmine sahip olmayan Incredibles’ın nihayet, geldiğinde tamı tamına 14 sene olmuş olacak, ikincisi geliyor ve biz kesinlikle sakin kalamıyoruz! O yılların çocukları olan bizler şimdinin reşit bireyleri haline gelmişken inanın yerimizde oturabilmek çok da mümkün değil zaten.

Ay yeter bu kadar giriş tantanası, direkt olarak trailera gidelim hadi! Siz de izleyin! Karşınızda ailemizin sevimli ve multi-güçlü üyesi Jack-Jack!

Şu trailerı izlerken suratımda oluşan eski bir dostu görmüşüm de koşarak sarılmışım ve beş dakikalığına da olsa özlem gidermişim gülümsemesi inanın bütün güne vereceğim puanı anında tavan seviyesine çıkardı. Yahu Incredibles’dan bahsediyoruz. Daha Marvel-DC savaşlarının körüklenmediği, gariban çocukluk yıllarımızın süper kahraman boşluğunu dolduran en yiğit stüdyolardan birine ait animasyon filmi konumuz, alooo! Animasyon neydi bizler için? Emekti, sevgiydi, çocukluk anılarımızdı, mükemmel zamanlarımızdı! Sahip olmak istenen o süper güçlerin Spider-Man nesline ait diğer ayağıydı!

Peki gelelim trailerı konuşmaya. Jack-Jack’in yoktan ortaya çıkıp emekleyerek koca bir Incredibles 2 logosunu kendine has güçleriyle oluşturması ve sonrasında da babasının saçını aleve vererek koyduğu kahkahası ile trailerımız oldukça kısa bir bütünlükten ibaret aslında. Önceki haberimizde bahsettiğimiz ana hikayenin odaklanacağı meselenin haricinde bir yönden dem vuran Pixar, bizlere aslında kesin çizgilerini belirlediğinin sinyalini gösteriyor. Film gerçekten de Elastigirl’ü odak noktasına fazlasıyla koyuyor olabilir, zira Jack-Jack ile ilgilenecek olan Mr. Incredible’ın bu “baba-oğul” maceralarına ufak bir değinmece yapmış stüdyomuz: Süper kahraman annemiz evde yokken, süper güçleri olan bir bebekle uğraşmak zorunda kalan süper güçlü bir baba ve ikisinin mükemmel dinamikleriyle ilerleyebilecek inanılmaz komik bir senaryo! Üstelik Jack-Jack’in güçlerinin ciddi anlamda Superman-vari, her şeye yettiğini bir kez daha vurgulamamıza gerek yok herhalde, değil mi? Yahu çocuk görünmez oluyor, gözünden ışın saçıyor, alev çıkarabiliyor… Bu da mı gol değil?!

Yahu kimin umrunda?! Vurun patlasın, çalın oynayalım arkadaşlar! Incredibles 2 sahiden de seneye yazın geliyor! Bize hafiften, pardon hafiften demişiz ama fazlasıyla olacaktı o, bir titreme geldi arkadaşlar. Kalbimizin atışı hızlandı, tansiyon dengelerimiz şaşırdı, heyecandan yanaklarımız alev aldı! On yılı aşkın süre sonrası gelip hayal kırıklığı yaratmamasını gönülden istediğimiz ve Dory’den çok daha iyisini başarabilecek potansiyelde nostaljik aşkla baktığımız Incredibles 2’nin bu şeker teaserı hakkında siz ne diyorsunuz bakalım? İlk izlenimleri alalım!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.