Bill & Ted, Matrix, Constantine, 47 Ronin, John Wick ve daha onlarcasıyla karşımıza çıkan o şahane isim Keanu Reeves. İlk tanışmamı Matrix üçlemesiyle yaşadığım Reeves için, çok uzun yıllardır aynı sempatimi beslemeye de devam ediyorum doğrusu. Gerek özel yaşamıyla ve gerekse de oyunculuğuyla beni her zaman etkilemeyi başarmış olan bu saygıdeğer adamı gerçekten sevdiğime karar verdim. Hayır, bu öyle çılgını olup da belli bir süre sonra maziye gömeceğiniz türden heveslere benzemiyor. Aileden biriymiş gibi, saygıyla sevdiğim biri. Garip bir duygu vesselam.

kenau-reeves-dogumgunu

Reeves için internette çok fazla güncel haber bulmak mümkün değil aslında. Magazin sitelerinin incik cincik araştırarak yaptığı o boş haberlerde bile adamcağızın ismi pek geçmez. Yaşadığı mütevazi hayatının buna çok büyük katkısı vardır muhtemelen. Gerçi son yıllarda John Wick ile yaptığı dönüş, fazlasıyla göz önünde olmasını sağladı yeniden. Hatta öyle ki, John Wick’in bahsinin açıldığı ortamlarda daha çok Keanu Reeves ve film boyunca hiç dublör kullanmayışının müthişliği konuları patlayıp gidiyor. E şimdi gelin de saygı duymayın bu adama…

Şu sıralar ikinci filminin hala gösterimde olduğu John Wick ile bir hayli hatırlara tekrar yer eden Reeves, kendisine yöneltilen birkaç soruyu da bu filmin galalarında cevaplamış. Genel olarak tahmin edebilebilir soruların döndüğü bu tufanda, aslında hayranların çok da sevinebileceği türden şeyler de sorulmuş. (Yoksa, sevinmeyebileceği de mi demeliydim?) 

Yahoo Movies ile yaptığı bir röportaj sırasında, rol arkadaşı Laurence Fishburne ile beraber çalışmanın zevkinden bahsetmiş Reeves. Kendisine yöneltilen “Matrix 4 düşünülebilir mi? Gelecek mi?” minvalindeki sorulara aynen şöyle cevap veriyor:

“Wachowski Kardeşler projede olmak zorunda. Kesinlikle onlar yazmalı ve yönetmeli. Ve sonra da bizim hikayeyi falan görmemiz gerekir, ama bilemiyorum, tuhaf olurdu herhalde; yine de neden olmasın ki? […] İnsanlar göçüp gider ama hikayeler ölmez; hikayelerdeki insanlar göçüp gitmez.”

Variety Studio Presented By Moroccanoil At Holt Renfrew - Day 4 - 2013 Toronto International Film Festival

Yanıtıyla, Wachowski Kardeşler olması şartı sağlandığı müddetçe Matrix’in yeni film projesine soğuk bakmadığını belirten Reeves’den sonra hayranlar oturup düşünmeye başlamış bile. Hatta öyle ki Comicbook.com bile bunun üzerine 2003 yapımı The Matrix Revolutions filminden Sati ile Oracle’ın bir konuşmalarından çıkarımlar yapma yoluna gitmiş. “Neo’yu bir gün tekrar görecek miyiz?” temalı sorunun “Belki bir gün.” cevabına yapılan referanslar ile, aslında böyle bir projenin senaryodan da desteklenebileceğini söylemişler. Ne diyelim, hayırlısı olsun.

E tabii böyle bir habere bir de adettendir, size sormak lazım: Sizce Matrix 4 ne derecede mümkün? Bize sorarsanız, eğer üçlemenin başarısını aynen koruyup hatta üstüne eklenerek yeni bir şeyler gelecekse biz bu fikre tavız. Ama bir yandan da bazı güzelliklerin eski tozlu raflarında kalmasının ve bir fotoğraf albümüymüşçesine çıkarıp baktığımızda suratımızda oluşan o gülümseme şeklinde hatırlanmasının taraftarıyız. Biraz dengesiz bir destekleme duygusu içindeyiz anlayacağınız. Siz ne dersiniz? Gelsin mi Matrix 4? Keanu Reeves abimiz yaşlanmış olsa da hala enerjisinden hiçbir şey kaybetmemiş haliyle bir Neo daha oynasın mı? Yeniden bağlanalım mı o dünyaya?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.