Super Bowl, sadece sporseverleri değil aynı zamanda sinemaseverleri de sevindiren bir olay oldu artık. Zaten Super Bowl geldiyse bu bizim gibi geekler için stüdyoların her yıl üzerimize fragman fırlattığı o döneme yine giriş yaptık demek oluyor. Bu yıl da bizi şaşırtmadılar, bir sürü filmden bir sürü yeni spot geldi. Biz de bu spotları derledik, topladık, listeliyoruz. Dikkat dikkat, bu yazı bolca heyecan içerir!

Fast & Furious 9

Fast and Furious serisinin yeni filminden otuz saniyelik yeni bir spot aldık! Daha önce yayınlanan uzun fragmanda, yeni filmde John Cena’nın oynayacağını ve filmin adının F9 olacağını görmüştük, bu yeni yayınlanan spotta ise yeni gelen karakterlerden çok filmin aksiyonu üzerinde durulmuş diyebiliriz. F9, 22 Mayıs’ta vizyona girecek. Bakalım nasıl bir iş çıkacak ortaya?

A Quiet Place Part II

A Quiet Place’in ilk filmi 82 metascore’u ile korku filmi hayranlarını şaşırtmış ve sevindirmişti. Aynı başarıyı ikinci filmden de bekliyoruz desek yalan olmaz. İkinci filmin, ilkinden sonraki olayları anlattığını zaten öğrenmiştik ama bu spotla flashback sahnelerinin de olduğunu görmüş olduk. John Krasinski’nin yönettiği, Cillian Murphy ve Emily Blunt gibi isimlerin de kadrosunda yer aldığı A Quiet Place Part II, 20 Mart’ta vizyona girecek.

Sonic The Hedgehog

Geçtiğimiz sene karakter tasarımıyla bolca gündeme gelen Sonic The Hedgehog’un sinema filminden de tatlı mı tatlı yeni bir fragman aldık. Diğerlerinden nispeten daha uzun olan bir dakikalık bu spotla birlikte Paramount Studios, kötü karakter olarak Jim Carrey gibi sevdiğimiz bir ismi izleyeceğimizi bize bir kez daha hatırlatmış oldu. Fragmanın başında gerçek atletlerin yer aldığını da belirtmeden geçmeyeyim. Sonic The Hedgehog’un vizyon tarihi ise 14 Şubat olacak.

Top Gun: Maverick

İlki 1986 yılında çıkan Top Gun serisinin ikinci filminin bu yıl çıkacağını öğrenmiştik. Tom Cruise’un oynadığı Pete Mitchell karakterinin, ilk filmdeki olaylardan otuz yıl sonraki maceralarını anlatacak olan Top Gun: Maverick filminden otuz saniyelik bir spot geldi. Spot beni bu film konusunda heyecanlandırdı diyebilirim. Joseph Kosinski’nin yönettiği, kadrosunda Jon Hamm ve Jennifer Connelly gibi hayranlık beslediğimiz isimlerin yer aldığı yeni Top Gun filmi, 26 Haziran’da vizyona giriyor.

The SpongeBob Movie: Sponge On The Run

Sünger kahramanımız kendini çok özletti! Yayınlanan otuz saniyelik spotta baş karakterimiz bize filmin konusunu hızlıca özetliyor. Herkes var bu filmde diyor, bir tek Gary yok! Alıştığımız iki boyutlu çizgilerin yerine üç boyutlu bir SpongeBob göreceğimiz için gayet heyecanlıyız. Büyük ekranda SpongeBob da izlenir yani! Snoop Dogg ve Keanu Reeves gibi iki alakasız insanı da göreceğimiz yeni SpongeBob filmi 22 Mayıs’ta vizyona girecek.

Minions: The Rise of Gru

İlk defa Despicable Me filminde tanıştığımız Minionlar o kadar popüler olmuşlardı ki Minions adında kendilerine özel bir spinoff filmi çıkmıştı, gayet de eğlenceliydi. İlkinin başarısı elbette ki ikincisine zemin hazırlamıştı ve Super Bowl sayesinde serinin ikinci filmi Minions: The Rise of Gru’dan ilk kez görüntü almış olduk. Otuz saniyelik bu spotta Gru’nun küçüklüğünü göreceğimizi öğrendik. Gru karakterini Steve Carrell’ın seslendirdiği Minions: The Rise of Gru, 31 Temmuz’da vizyona girecek.

Hunters

1970’lerin New York’unda Nazileri avlayan bir grup insanı konu alacak olan Hunters dizisinden de yeni bir fragman geldi. Barbeküsüyle, futboluyla baştan aşağıya Amerikan gerçekliği sunan bir fragman olmuş. Dram severler için bir altın madeni olacakmış gibi duruyor. Al Pacino ve Logan Lerman gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı iddialı bir Amazon dizisi olan Hunters’ın ilk sezonu 21 Şubat’ta geliyor.

No Time To Die

Daniel Craig’in efsanevi James Bond rolüne veda edeceği No Time To Die filminden de otuz saniyelik bir spot geldi. Bu yeni Bond filmi kadro olarak emin ellerde olduğu için o konuda çok bir şüphemiz yok. Yani filmin senaryosu desek, o kendini Fleabag dizisinde ispatlamış Phoebe Waller-Bridge’e ait; oyuncu kadrosu desek, orada da Rami Malek ve Ana de Armas gibi isimler var. Var da var! Sabırsızlıkla beklediğimiz No Time To Die, 3 Nisan’da vizyona giriyor.

The Invisible Man

Yakın zamanda Upgrade filmi ile kendinden söz ettirmiş yönetmen Leigh Whannell tarafından yönetilen The Invisible Man filminden otuz saniyelik kısa bir spot geldi. Yönetmeni tanıyoruz, oyuncu kadrosu da çok yabancı değil; başrolde Elisabeth Moss’u görüyoruz, onun yanında da Oliver Jackson-Cohen var. Bu yeni yayınlanan spotta film izleyicilerine psikolojik gerilim yaşatacağının sinyallerini veriyor. 28 Şubat’ta vizyona girecek, spot da fena durmuyor.

Filmseverler için bereketli bir sezon oldu gerçekten. Bu yıl da harika filmler izleyeceğimizi hatırlamış olduk, insan hangileri için heyecanlanacağını şaşırıyor. Sizler hangilerini sabırsızlıkla bekliyorsunuz?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.