YARATICILARI

f895d035468d1b217daf9f10fc81c66c_xl
Jubilee’nin yaratıcıları yazar Chris Claremont ve çizer Marc Silvestri. Claremont, Jubilee öncesinde de Marvel’da kadrolu bir yazarken Silvestri DC, First, Cow, Image gibi çokça yayında çizerlik yapmış ve kader ikiliyi The Uncanny X-Men’de buluşturmuş. Jubilee’nin ilk görünüşü de bir The Uncanny X-Men macerasında gerçekleşiyor zaten. Karakter ikili tarafından ekibe renk katmak için oluşturulmuş ancak sonrasında yarattıkları bu karakteri geliştirmeye karar verip okuduğunuz orijin öyküsüne imza atmışlar.

KOSTÜMLERİ

9022515
Jubilee’nin kostümleri bir çok kahramanınkinin aksine dövüşe katkı yapacak şekilde tasarlanmış değil. Bazı çok hassas görevlerde kullandığı taktik kostümler haricinde hep aynı ikonik haliyle dolaşıyor: Sarı uzun ceket, pembe tişört, mavi kot şort ve büyük pembe camlı gözlükler. Bunlar Jubilee’ye özel bir güç katıyor olmasa da akılda kalıcılık kattığı kesin.

YER ALDIĞI TV VE SİNEMA YAPIMLARI

x-men_apocalypse_12_jubilee
Jubilee’nin ilk ekran deneyimi bir neslin X-Men’e hayran olmasını sağlayan Fox Kids X-Men çizgi filmi oldu. Çizgi filmde Alyson Court tarafından seslendirilen karakter ana ekibin bir parçası olarak başrolde yer aldı. Ancak karakterin orijini Kitty Pryde’ın yerini doldurmak amacıyla değiştirildi. X-Men çizgi filmi vasıtasıyla aynı yıllarda yine Fox Kids’te yayınlanan Spider-Man: Animated Series’de de diğer X-Men ile beraber yer aldı.

Jubilee’nin yer aldığı bir başka televizyon yapımı da doksanların alışıldık başarısız uyarlamaları arasında yer alan Generation X televizyon filmi oldu. Ayrıca 2001 yapımı X-Men: Evolution animasyon serisinde de yer alıyor olsa da güçleri haricinde karakter neredeyse tamamen değiştirilmişti.

Karakterin ilk X-Men üçlemesindeki yeri ise cameolardan öteye gidemedi. X-Men: Apocalypse ile beraber Jubilee nihayet göze batar bir rol edinmiş olsa da genç mutantların sahneye çıktığı bu filmde bile güçlerini sergileyebileceği bir sahneye sahip olamadı.

SON NOT

maxresdefault
Jubilee ilginç görünüşü ve ismiyle tanınıyor olsa da göründüğünden derin bir karakter. Fakat ne yazık ki bunu sinema meydanında kanıtlama fırsatını henüz bulamadı ve X-Men filmleri aynı hızla çuvallamaya devam ederse hiç bulamayacak. Bu yüzden madem koca Fox sergileyemedi Geekyapar elinden geldiğince Jubilee’nin değerini sergilesin istedik. Eğer başka karakterlerin de ansiklopediye işlenmesini istiyorsanız yorumlara iliştirebilirsiniz.

1 2
Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.