İlişkileri

Mighty_Captain_Marvel_Vol_1_2_Textless.0

Bir Avengers üyesi olmasıyla bu çatı altındaki birçok kahraman ile iş arkadaşı haline gelen Carol’ın aynı zamanda X-Men, Fantastic Four, Guardians of the Galaxy gibi takımlarla da ilişiği bulunmaktadır. Chewie isminde (filmde Goose olarak değiştirildi) flerken ırkına mensup uzaylı bir kedisi vardır. Mar-Vell ise kendisinin akıl hocası konumundadır. Çizgi romanları boyunca Wolverine ile birtakım romantik ilişkiler yaşamış, hatta Spider-Man için bir şeyler hissettiği de olmuştur.

 

Bazı Önemli Olaylar

Captain-Marvel-Costume-Helmet-From-Marvel-Comics

Kişilik Bölünmeleri: NASA’da çalıştığı sıralar süper insan güçlerini kontrol altında tutmakta zorlanan Carol’ın rütbesi sürekli olarak düşürüldüğünden ötürü kendisi bu işten istifa etmiştir. Kıt kanaat bir maaşla geçinmek zorunda kalan Carol, NASA’daki her şeyi açığa çıkaracak bir şeyler yazmayı kafasına koymuş ve kısa sürede Daily Bugle‘ın Woman Magazine dergisinde editörlüğüne kadar yükselmiştir.

Psyche-Magnitron cihazı, kendisine güçler kazandırdığı kadar kişiliğinde de değişikliklere yol açmış ve çift kişilikli bir hayat sürmesine sebep olmuştur. Zaman zaman kendinden geçmekte ve insan kimliğini unutmaktadır. Güçlerinin hakim olduğu kişiliği, ne olursa olsun editör kariyerinde ilerlemesine engel olmamıştır tabii ki de. Bu yaşadığı bölünmeler sebebiyle Mar-Vell’den sonra Ms. Marvel ismini üstlenmiş ve zihninin bu kadar kopuklaşmasından ise Hecate ve Ronan the Accuser sayesinde kurtulabilmiştir.

Screen_Shot_2014-11-04_at_10.35.36_PM.0.0

Güçlerini Kaybedişi: Marcus Immortus tarafından istenmeyen bir hamileliğe maruz kalmış ve kendisini aşık olduğuna yönelik manipüle edilen Carol, bu karmaşıklık yüzünden Scarlet Witch’in yerini doldurmak üzere katıldığı Avengers’tan bir süre uzaklaşmak istemiştir. Kafasını dinlemek istese de bu sırada yaşadığı amansız bir savaş yüzünden Rogue tarafından tüm Ms. Marvel güçleri ve hatıraları emilir. Öldürme arzusuyla yanan Rogue, Carol’ı Golden Gate Köprüsü’nden aşağıya atar ve Carol’ın bedenini su yüzeyinde bilinçsiz bir şekilde yüzdüğünü fark eden Spider-Woman olaya müdahil olup Carol’ı kurtarır. Sonrasında ise Rogue’un emdiği tüm güç ve anıları geri getirmek için çabalayan Charles Xavier bile tam anlamıyla bunu başaramaz ve hatıralarına alakalı birçok duygusal bağı geri getiremez.

Sonrasında Brood isimli bir uzaylı tarafından kaçırılan Carol, bu sefer de evrim geçirmesine sebep olacak ışınlara maruz kalır ve Binary isminde bir mutant haline dönüşür. Artık Dünya ile pek bir bağı kalmayan Carol, Starjammers isimli uzay maceraperestlerine katılır. Kendisinin uzayda geçirdiği süre boyunca eski hatıraları Rogue’un bedenine fazla gelmeye başlamaktadır ve Rogue gittikçe delirir. Siege Perilous isimli obje ile bu sıkıntı sona erer ve Rogue eski güçleri ve bedenine kavuşurken Carol da kendi güçlerini tekrardan kazanır.

House of M: Asıl Marvel çizgi roman evreni olan bilinen Dünya-616’nın House of M gerçekliği ile iç içe geçmesi sonrasında Carol Danvers, dünya üzerndeki en popüler kahramanlardan biri haline gelir. Mar-Vell ise ölüm döşeğindeyken Carol’a Captain Marvel titrini verir.

 

Son Not

captain-marvel-comics

Kısa ve temel noktalarıyla tanıtmaya çalıştığımız Carol Danvers’ın MCU’ya giriş filmi olan Captain Marvel 8 Mart Cuma sinemalarda olacak. Marvel’ın gerek çizgi romanlarda ve gerekse de MCU’da görmüş olacağı en güçlü kahramanlardan birine ne kadar hazırız? Eğer Marvel Studios bu filmi iyi bir şekilde kotarabilirse, Captain Marvel’ın Endgame ile bitecek olan faz sonrasında başlayacak yeni Marvel Çağı’nın Iron Man’i konumuna gelmemesi için hiçbir neden göremiyoruz. Ancak ellerinde patlaması da bir ihtimal elbette. Bu yüzden Captain Marvel filminin MCU filmleri arasında kazanacağı yer şu an son derece mühim. İnanır mısınız, Endgame’den bile önemli hatta…

Kaynak: Marvel Wikia
1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.