Süper kahraman film müzikleri, elbette bizim için sinede yeri büyük bir iş. Herhalde şu saatten sonra tutup, “Yok ya, John Williams’ın Superman Theme’ini duyunca kendimi gaza gelmiş hissetmiyorum, pelerin takıp camdan uçasım gelmiyor, Amerikan bayrağı ile poz verdiğim nereden duyulmuş, yok öyle bir şey” diyecek hâlimiz yok. Bu filmleri seviyoruz, ve müzikleri de hafızamızda yer ediyor.

E madem durum öyle, madem bazı sabahlar da insanın kalkıp işine veya okuluna gidebilmesi için gerçekten de süper kahraman vari bir güç toplaması gerekiyor -o hâlde biz de sazı elimize alalım dedik. Daha doğrusu, sazı direkt olarak işin ustalarına verelim, aklımıza gelen en güzel süper kahraman film müziklerini bir Spotify playlist’inde toplayalım istedik. Sonuç 10 şarkılık, toplamda da 45 dakika süren şu çiçek playlist oldu.

Kimler var playlist’te? Bir kere hem Marvel hem de DC var, o yüzden içiniz rahat edebilir. Hatta –gerçekten– buna kasmadık ama 4 DC, 4 Marvel, 1 Vertigo ve 1 de Icon süper kahramanlarından uyarlanmış filmlerin müziklerini koyduk. Böylece 4 ana akım DC, 4 ana akım Marvel, 1’er de alternatif imprint DC ve Marvel karakterleri geldi elimize. Gerçekten niyetlenmeden seçmiştik müzikleri ve sadece aklımızda kalışlarından yola çıkmıştık, o yüzden de ayrı çiçek oldu.

Bu arada sadece sinemaya odaklandık, o yüzden Superman 1941 animasyon müziği, efsane Spider-Man ve X-Men müzikleri, hâlâ yeri ayrı olan Batman ’66 müziği, Jessica Jones’un ödüllü teması gibi şeyleri almadık. Filmlerden de illa ki sizin aklınızda yer etmiş, ama bizim yer vermediğimiz olmuştur. Genel olarak akılda kalıcılığa odaklandık. Sizin eklemek istedikleriniz varsa, yorumlara konduruverin efendim. Buyurun, iyi dinlemeler!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.