Gençliğimin ciddi bir bölümünü basketbol ayakkabılarına hayranlık duyarak geçirdim. Gerçekten. O dönemler çılgınlarcasına NBA takip eder, PS2’nin başında NBA Live ve NBA Street serilerini döndüre döndüre oynar, sokakta her fırsatta smaç vurmaya çalışırdım. Basketbol ayakkabıları dev kıymetti o zaman ben ve arkadaşlarım için. Ünlü sporcuların adını verdiği, ya da maçlarda giydiğini gördüğümüz ayakkabılar bizim olsun isterdik ama, önümüzü fiyatlar keserdi.

adidas-avengers-630x420

O zamanlar “sınırlı sayıda üretilen ayakkabı” mefhumundan da hiç haberimiz yoktu üstelik. Nasıl olsun, internet dediğin şey dar, en kötü birkaç site biliyoruz, oralarda geziyoruz. Duysak çıldırırdık muhtemelen. Çünkü ben, şu an şu halimle, ekrana cüzdanımı fırlatmanın eşiğindeyim sevgili geekler. Bakın, yıllardır randımanlı basketbol oynamadım. Şu an bu satırları Cavs – Warriors serisinin dördüncü maçını izlediğimden mütevellit gözlerimden uyku akar hâlde yazıyor olabilirim, ama NBA takibim de son derece minimal. Arada bir NBA 2K serisini açıp oynuyorum, o kadar.

Fakat bu ayakkabıların güzelliği nedir ya? Daha önceden Marvel ile el sıkışıp, Avengers ile ilgili şort, sweatshirt, tişört ve ayakkabı üreten Adidas, bu sefer iyice “cool” sayacını sona çevirmiş. Tutup çok kısa bir süreliğine satışa sunulacak ve sınırlı sayıda üretilecek Avengers ayakkabıları üretecekler. Daha önceki ürünler, sade tasarımlara sahiplerdi. Iron Man ayakkabısı kırmızı, Hulk ayakkabısı yeşildi, ama tasarımlar basitti. Burada ise tamamenneleri varsa yoksa ortaya koymuşlar, harika da bir iş çıkarmışlar.

adidas-marvel-avengers-basketball-collection-00-755x503

Bu yaz Adidas’ın sitesinden satışa sunulacak ayakkabılar, 125 dolardan piyasaya sürülecek. Ne kadar üretilecekleri ve tam olarak ne zaman sunulacakları bilinmiyor. Cap ayakkabısı Crazy 97, Hulk ayakkabısı T-Mac 1, Iron Man ayakkabısı Top Ten 2000, Thor ayakkabısı ise Real Deal üzerine kurgulanmış. Fark ettiyseniz yine Black Widow yok arada (heh), ama olanlar da gerçekten şahane. Ben gönlümü Cap ayakkabısına kaptırdım şahsen. Sizin var mı aklınızın kaydığı bir tanesi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Comments

    • Loki,Ultron vb. dünyayı ele geçiremediler ama Avengers ele geçiriyor,Avengers jiletleri; baya iyi 🙂

      Ayakkabılara gelince cap modelli ayakkabı çok güzel!

  1. allthewaygeek Reply

    ”Shut up and take my money” nin söz konusu olan yabancı dil İngilizcede telaffuz edildiğinde daha iyi durduğu ve ”susun ve paramı alın” sözcesinin muhtemelen ”bir başlık olarak kullanacak tümceler” kategorisinde alt sıralarda kendine yer kazandığı gerçeği… -Hashtag wow-

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.