Evet, inanması güç fakat hayatımıza Rocky ve Rambo gibi ölümsüz karakterleri kazandıran Amerikalı aktör Sylvester Stallone 6 Temmuz 1946 doğumlu. Bir bakın şu tarihe. İyice bakın. Senenin İkinci Dünya Savaşı bitiminden bir yıl sonra olduğunu bir özümseyin. Stallone’nun ergenliğe Beatles’ın ilk albümlerini çıkartmaya başladığı yıllarda girdiği gerçeğini içselleştirin. Sonra da bütün bu gerçekleri şu haberle birleştirin: Rambo 5 geliyor.

Şöyle geliyor: Birkaç yıl önce Rambo serisinin kaderiyle ilgili birkaç bir şey düştü internete. Kimileri serinin fişinin çekildiğini söylüyordu. Sonra biri geldi başka bir aktörle devam edileceğini söyledi. Filmin adı “Rambo: Last Blood” olacak dendi. Reboot gelecek dendi. Dendi de dendi. 2008’deki Rambo’nun genel olarak algılanış biçimi o kadar kötüydü ki, kimse yeterli motivasyonu gösterip de nihai bir karara varmadı.

rambo-1

Şimdi o karara varılmış gibi gözüküyor. Deadline‘ın haberine göre The Expendables‘ın da yapımcılığını üstlenen Avi Lerner, an itibariyle Stallone’un hem yazacağı, hem de başrolünde oynayacağı bir Rambo 5 için dağıtımcı arıyor. Yönetmen olarak kim olacak belli değil, fakat Stallone ihtimali düşük. Usta oyuncu son Rambo’yu da yönetmiş, damaklarda iyi bir tat bırakmamıştı.

Şimdi insan ihtiyaç olarak “71 yaşında ne Rambo’su abim git torun torba sev zaten botox olmaktan için çıktı” demek istiyor, fakat bir yandan da adam ne yaparsa yapsın canım 71 yaşında diye yatağa girip ölmeyi mi bekleyecek? Fakat Rambo 5 için Creed formülünü uygulamamış olmaları şaşırtıcı. Çünkü orası hem Stallone, hem de mevzubahis seri için inanılmaz faydalı olmuş; hatta Stallone’a bir Oscar adaylığı kazandırmıştı. Bakalım burada nasıl bir film tasarlayıp çıkartacaklar. Merakla bekliyoruz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.