Size bir soru: Daha önceden film olup da sonradan kendi dizisine sahip olan kaç tane animasyon sayabilirsiniz? Bu konuda ne kadar başarılı olup olmadıkları da aslında bir bakıma ilgilenilmesi gereken konulardan biri elbette. Fakat şimdilik biz sadece “kendi dizisine sahip olan” kısmına odaklanalım, olur mu?

Disney, muhtemelen erkek baş karakteri ve onun seslendiricisi yüzünden feci şekilde objektif olamadığım fevkaledenin de fevkinde animasyonu Tangled için çoğunuzun oldukça aşina olduğu bir karara vardı ve duyurdu çok yakın bir süre önce: “Tangled: The Series” adında bir spin-off yolda!

landscape-1433348648-tangled-rapunzel-hair-flynn-rider

Disney Channel’ın yayınladığı bir teaser üzerine ortaya çıkan bu haber için ne yazık ki henüz elimizde somut bir video yok: Zira 6 Ekim’de yayınlanan bu teaser ülkemizde maalesef kullanılmayan videolar arasında yer alıyor. YouTube’dan erişemediğimiz bu video için yine de Entertainment Weekly’nin açıklamalarıyla birtakım fikirler edinmemiz mümkün. Oldukça kısa teaserımızda favori dörtlümüz olan Rapunzel, Eugene, Pascal ve Maximus’u görmemiz mümkün oluyor söylenilene göre. Bütün dizi boyunca da Rapunzel’ın Corona Krallığı’nda kendine yer bulmaya çalışmasının yanı sıra yeni kurduğu ailesini, hükmettiği insanları ve elbette eşi Eugene’i nasıl yönlendirmeye çabaladığını görecekmişiz.

tangled-char2

Bu spin off için gelen en güzel haberlerden biri de bana kalırsa, seslendirme kadrosunun aynı kalıyor olması sanırım. Rapunzel’ı seslendiren Mandy Moore ile Flynn Rider (Eugene)’ı seslendiren Zachary Levi başta olmak üzere kadronun geri kalan üyeleri de dizide seslendirme yapmaya devam edecekler.

Dizi, Nathan Greno ve Byron Howard yönetmenliğinde ilerleyecek ve 2010‘da çıkan asıl animasyon Tangled ile 2012‘de ona devamı olarak çekilen Tangled: Ever After sequel filmleri arasındaki zaman diliminde yer alacak. Aynı zamanda Alan Menken ve Glenn Slater tarafından yaratılacak olan şarkılara yer verecek olan dizimizin ilk bölümü ise 2017 yılında yayınlanacak.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.