Malumunuz, geçtiğimiz günlerde Anaheim, Kaliforniya’da Star Wars Celebration yaşandı. Star Wars’a dair her şeyin övüldüğü, sevildiği, kutlandığı bu fuarda aynı zamanda merakla beklediğimiz yeni Star Wars işleri hakkında da bilgi edinmiş olduk. Hazır bu bilgiler Amerika semalarından gürül gürül akarken, kendilerini bir toplayalım, şöyle bir göz gezdirelim istedik. Hazır mısınız? Buyurun!

 

1. BB-8 Gerçekmiş!

1 BB-8

R2-D2’nun gönlümüzdeki yerini asla devralamayacak olsa da itiraf etmemiz gerek, iki fragmandır gördüğümüz küçük top droidi BB-8 pek bir sevimli. İçten içe merak ediyorduk kendisinin efekt mahsülü mü, yoksa has be has sanayi üretimi mi olduğunu. Merakımız BB-8 J.J. Abrams ile birlikte sahneye çıkınca giderildi. Filmdeki diğer pek çok şey gibi BB-8’i de sıfırdan inşa etmişler, yeşil ekrana bel bağlamamışlar. Takdir ettik!

 

2. O Çöl Gezegeni Tatooine Değil!

2 Jakku

Fragmanlarda ikidir gördüğümüz gezegene Tatooine diyip diyip duruyoruz, neticede Star Wars ve “çöl gezegeni” dendi mi aklımız tek bir yere gidiyor. Ama meğerse yanılıyormuşuz. Yeni gezegenimizin ismi “Jakku”, ve siz sormadan söyleyelim, daha önce külliyatta yer alan bir gezegen değil; bu film için özel olarak yaratılmış.

 

3. İsyan ve İmparatorluk’un İsimleri Değişti Mi?

3 First Order Resistance

Görünen o ki, evet. Neticede İmparator’u ölmüş bir İmparatorluk olmaz, onların bir şekilde bir organizasyon değişikliğine gidecekleri çok barizdi. E İsyan’ın da isyan edecek bir şeyi kalmadı neticede, değil mi? İki organizason da görünüşe bakılırsa bir PR kampanyası yürütüp, ad değiştirmişler. Dökümanlarda Rebellion yerine “Resistance”, Empire yerine de “First Order” geçmekte.

 

4. O Meşhur Saç Yeni Filmde Yok

4 Buns

Carrie Fisher’ın yaşı nedeniyle bir metal bikini beklemenin beyhude olduğunu zaten biliyorduk, ama bu haber bizi en beklenmedik yerimizden üzdü. Leia’yı Leia yapan o meşhur yandan çift topuzlu saç modeli yedinci bölümde olmayacak.

 

5. The Clone Wars’ın Yayınlanmayan Bölümleri Roman Oluyor

5 Clone Wars

Bir Clone Wars animasyonu vardı, anımsar mısınız? Dizi bitince biz kendi kendine miyadını doldurdu sanmıştık. Meğerse vaktinden önce iptal edilmiş. Yayınlanmayan bölümlerin bir kısmı Star Wars Celebration’da gösterildi; izleyenler bir hayli beğenmiş gözüküyorlar. Özellikle de Boba Fett ve Asajj Ventress’in bölümleri çok ilgi görmüş. “E canımızı çektirdin şimdi, nereden göreceğiz bunları” diyorsanız müsterih olun; dizinin yaratıcısı Dave Filoni multu haberi yineledi: ileride çıkacak olan Star Wars romanı Dark Disciple dizinin Fett ve Ventress ile ilgili yayınlayamadığı sekiz bölümü konu alacak.

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.