Marvel evrenini biraz karıştırmış, o evrenin biraz “saçma” taraflarına gelmiş olanlar, bir noktada “Death” karakteriyle tanışacaklardır. Evet, Marvel dünyasında Ölüm, bir insan formunda resmedilir. Bu genellikle kukuletalı, iskelet suratlı birisidir, bazen ete bürünür, bazen şekil değiştirir; ama ilginç bir şekilde, hep kadındır. Bu kadına da aşık olan meşhur iki karakter vardır Marvel evreninde. Deadpool ve Thanos.

DeadpoolThanos (1)

Şimdi, Secret Wars bünyesinde, Eylül ayı civarında yeni bir mini seri gelecek ve bu ikilinin ortak aşklarından kaynaklanan kavgalarını inceleyecek. Her ne kadar Deadpool’cuğumuz en son 616 ve 1610 evrenleri çarpışıp Hakk’ın rahmetine kavuşmasından evvel mutlu bir evliliğe yelken açmış olsa da, unutmayın, burası Secret Wars, burada önceden öğrendiğimiz her şey ve hiçbir şey aynı anda geçerli ve geçerli değil. Evet bizim de kafamız karışık Secret Wars konusunda.

Fakat Deadpool v. Thanos konusunda netiz. Tim Seeley ve Elmo Bondoc tarafından yaratılacak seri, 2015 Eylül’ünde başlayacak, dört sayı sürecek. Konu Death’in ortadan kaybolması. Death Marvel evrenindeki tüm ölümlerden sorumlu olduğu için, bu bir anda tüm ekolojik dengenin sekteye uğraması demek. Düşünün, bitkiler ölmüyor, hayvanlar ölmüyor; iyi tamam ama, bakteriler de ölmüyor, virüsler de ölmüyor! Peki o zaman Death’i bulmak gibi önemi çok yüksek bir işe kim kalkışıyor? Thanos elbette. Death’e uzun zamandır ümitsizce aşık olan Deli Titan, bu konuda da Deadpool’un yardımına ihtiyaç duymakta.

deadpoolvsthanos

İlk sayı Dünya’da, ikinci sayı uzayda, üçüncü sayı cehennemde, dördüncü sayı ise, yazar Tim Seeley’ye göre, “hiçbir yerde” geçecek. Baya garip, komik, ilginç bir seri bekliyor gibi bizi anlayacağınız. Thanos gibi ölesiye ciddi bir karakterle, Deadpool gibi bundan fersahlarca uzakta duran bir karakterin dinamikleri de bizi bir hayli enterese ediyor. Bakalım altından nasıl bir şey çıkacak? Siz ne diyorsunuz peki geekler?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Comments

  1. Cenker Karace Reply

    DC’nin de “Death” kavramı karakterleşince Kadın olmuştur…Ölüm bir dişidir…

  2. “616 ve 1610 evrenleri çarpışıp Hakk’ın rahmetine kavuşmasından” bu olayın adı ne acaba? Secret Wars değil di mi?

  3. Genel bir soru atıyorum ortaya. Yeni çıkan çizgi romanları nerelerden takip ediyorsunuz?

    • Hocam ben kickass’ten indiriyorum marvel now şeklinde haftalık sayılar oluyor onların içinde bir çok karakterin sayıları toplanıyor ama marvel son zamanlarda iyice rezil etti 17373783 tane seri çıkartarak secret wars’tan ümitliyim onunla da düzene sokmazsa artık takip etmek çok çok zorlaşacak

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.