HBO Max platformunun bundan böyle sadece Max olarak anılacağına dair yapılan sunumda, platforma gelecek projelere dair gösterilen tanıtım filmlerinden biri de The Batman evreninde geçecek olan The Penguin dizisi oldu. Dizi, 2024 yılında bizlerle olacak.

The Penguin projesine dair ilk fragman, yakın zamanda düzenlenen HBO Max adından Max ismine geçiş için yapılan sunumdaki duyurular sırasında gösterildi. Dizi, The Batman evreni -namıdiğer Batverse- içinde olacak ve bizlere The Batman filminden sonraki süreçte, Carmine Falcone artık hayatta olmadığı için ondan boşalan “büyük patron” koltuğuna geçmek için çabalayan Oswald Cobblepot yani Penguin karakterinin hikâyesini anlatacak. Hem kamera arkası hem de dizinin kendisinden görüntüler içeren videoda How I Met Your Mother dizindeki anne rolüyle hatırlayabileceğiniz Cristin Milioti hanımefendiyi Carmine Falcone’nin kızı Sofia Falcone olarak görüyorken, suç lordunun oğlu Alberto Falcone ise Michael Zegen tarafından canlandırılıyor. Tabii yakın zamanda John Wick: Chapter 4 filminde de gördüğümüz Clancy Brown tarafından hayat verilen Salvatore Maroni karakterini de unutmayalım.

Şimdi başlığa gelirsek: Bu dizi o kadar gereksiz ve zorlama geliyor ki bana! Bıktım arkadaş Batman olmayan Batman işlerinden. Gotham ayrı, Gotham Knights ayrı, Pennyworth ayrı, Joker ayrı, bu ayrı. Aynı Sony’nin Spider-Man olmayan Spider-Man düşmanı işleri gibi bu projelerde de sinir oluyorum ortada bir Batman olmamasına. Tabii bunların kalitesi –sen hariç Gotham Knights– yine daha iyi o işlere kıyasla da; zaten çok tat alamadığım The Batman filminden sonra bir de orada hiç ilgimi çekmeyen Penguin için ayrı dizi gelmesi zerre heyecan uyandırmıyor bende. Bari son bölümde filan karakter bir gözükse de, vakit harcadığıma değse. Bu arada, eğer Andor gibi gelişi bayık ve ilgisiz ama kendisi tatmin edici ve sağlam olursa bu sözlerimi de afiyetle yerim. Ama işin içinde Matt Reeves olduğundan pek umudum yok o konuda da.

Fragman hoşunuza gitti mi? Bu evrende geçen başka projeler de görmek ister misiniz? Fazla mı olumsuz konuşuyorum? Fikirlerinizi baymadan yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.