The Boys değişik bir dizi, sanırım bu kısmında hepimiz hemfikir olabiliriz. Bir çizgi romandan uyarlama olduğu ve zaten o çizgi roman da kendi içerisinde değişik bir iş yaptığı için dikkat çekip böyle bir uyarlamaya kavuştuğu için, tüm başarıyı diziye ne kadar yükleyebiliriz, orası bir başka tartışma konusu. Fakat diziyi değişik kılan şeylerden biri, her ne kadar hikâye temellerini çizgi romandan alsa da bir kere bu tarz sert bir hikâyeyi ekranlarda sunması ve bu yolla çizgi roman okuru olmayanları da çekebilmesi, ötesinde de hikâyede yaptığı değişiklikleri -mesela ikinci sezondaki Stormfront olay örgüsünü- bugünün, özellikle süper kahraman uyarlamalarıyla dolu dünyasına, uygun bir şekilde yedirebilmesi. The Boys’un çizgi roman medyasından çıkıp televizyon dünyasına taşan, burada da kendince bir başka değişiklik oluşturan özelliklerinden biri de bundan birkaç ay önce açılmış olan, Vought International isimli resmi youtube kanalı.

Ne kadar duydunuz, reklamı ne kadar yapıldı bilemiyorum ama Vought International, dizinin dünyasını bizim dünyamıza taşıyıp, iki tarafın ortak zemininde işler yapmak için oluşturulmuş bir kanal. Vought International’ın şimdilik, ilki iki ay kadar önce yayımlanmış olan üç videosu bulunuyor, bunların hepsi de Amazon’un The Boys dizisinin evreninde geçen olaylarla ilgili haberleri içeriyor. Ama tabii “üçüncü sezonda bu olacak, takipte kalın” duyuruları değil bunlar, tıpkı kanalın isminde yer aldığı şekliyle sanki The Boys kurgu değilmiş de Vought, onlarla alakalı bir haber bültenini hayata geçirmiş minvalindeler.

Vought International kanalından yayınlanan son videoda ise ikinci sezonla üçüncü sezon arasında karakterlerimizin neler yaptığını ve üçüncü sezonda da bizi nelerin bekleyeceğini öğreniyoruz. Bir noktada resmi kanaldan geldikleri için bunları bir çeşit teaser sayabiliriz sanırım?

Yukarıdan tamamını izleyebileceğiniz videoda, ikinci sezonun sonundan üçüncü sezonda bulacağımız hâllerine geçişte Starlight, The Deep, Queen Maeve ve A-Train‘in neler yaptıklarını anlatıyor spiker bize. The Deep, geçtiğimiz sezon girmiş olduğu Collective kilisesinin misyonerliği için ayak işleri yapmaya devam ediyor, Queen Meave, onu sezon finalinde her ne kadar “Eee, yeter be!” dediği noktada bırakmış olsak da buradan sonra LGBT+ topluluğu için açılan merkezlerin etkinliklerine katılıyor, A-Train ise yedilerin arasında tekrar kazanmış olduğu yerini sağlamlaştırmak için, kardeşiyle yoğun çalışmalar yapıyor.

Bunların haricinde yine geçtiğimiz sezon ortaya çıkartılan Compound V serumu hakkında Vought’un nerede durduğuna yönelik bilgiler, şirket CEO’su Edgar Stan’in kendi sözleriyle anlatılıyor ve Compound V’nin piyasadan çekildiğini, bu süreçte de üzerinde en iyi geliştirmelerin yapılacağı yönündeki açıklamalar sunuluyor. Ayrıca ikinci sezondan sonra hem The Boys dizisinin dünyası hem de özellikle Stormfront ve Homelander’ın bu dünyaya, Amerika’da kendi gerekliliklerini benimsetmek için duyurmuş oldukları şekliyle süper-teröristler meselesi de bültende yer alıyor. Görünüşe göre bir grup Homelander hayranı, süper-teröristlerin ülkeye geçişine engel olmak için kendi aralarında organize olup El Paso’da bir etten duvar örmüşler. Teksas sınırına kurulan duvarın ironisi bir kenara dursun, bu bir grup insanın bir noktada güneş çarpmasından hastanede tedavi altına alınmasının bilgisi de kendi içerisinde yeterince komik sanırım.

İki sezondur izlediğimiz karakterlerin ve şahit olduğumuz, sonucunu merak ettiğimiz birtakım olayların yanında, bültende bir de üçüncü sezona dair yeni karakterle ilgili bilgi yer alıyor. Aslına bakarsanız ilk haber bu ama ben yazıyı bu şekilde toparlamayı uygun bulduğum için şimdi veriyorum. Üçüncü sezonda karşılaşacağımız yeni karakterlerden biri olan eski ismiyle Drummer Boy, şimdiki ismiyle Supersonic, Starlight’in eski sevgilisi olması yönüyle bültende kendi yerine sahip. Bizler de üçüncü sezonu bekleyip bu eski aşkın dönüşünün Starlight ile Hughie arasında neleri değiştireceğini göreceğiz.

Vought International, The Boys üçüncü sezonla ilgili haberler almak için bence iyi bir pazarlama örneği olarak, yeni sezon çıkana dek her ayın yedinci günü, yedi yeni haberle bizlerle olacak. Dizinin yayın tarihi yaklaştıkça Soldier Boy ve eklenen diğer karakterlerle ilgili yeni detaylar da buradan sunulabilir elbette. Şuradan kanala ulaşıp takipte kalabilirsiniz.

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.