Anlamakta güçlük çekiyorum. Anlamadığım mevzu Netflix ile ilgili falan da değil direkt kendimle ilgili. Güzel bir içerik gördüğümde hemen bu içeriğin daha fazlasını istiyorum. Ama işte sonra istediğim gerçekleşip, sevdiğim dizi ya da filmlerin devamı gelince bu sefer de kalitesini devam ettiremediklerini düşünüyorum. Tamam, bu noktada tüm suçu kendime atmayacağım. Zira gerçekten bir çok yapım, içeriklerinin kalitesini uzun süre aynı seviyede tutmakta büyük sorunlar yaşıyor. The Stranger Things ile ilgili durum tam olarak bu. Gelin önce dördüncü sezondan gelen fragmanı bir izleyelim, sonra yine konuşuruz.

Stranger Things dizisi ilk yayınlanmaya başladığında hepimiz deliler gibi coşmuştuk. Hatta o zaman birçoğumuz Will’in annesiyle iletişim kurduğu ışıkları kullanarak kapak fotoğrafları paylaşmıştık sosyal medyamızda. Geekyapar olarak biz de logomuzu falan Stranger Things tarzıyla yeniden yorumlamıştık. Ama seksenli yıllarda bir grup geekin başından geçen bu korku hikâyesi, bizim tüm heyecanımıza değiyordu. Biz de haliyle ikinci sezonu istedik ve geldi de. Ondan da büyük keyif aldık. E sonra üçüncü sezon geldi ve biz ona da eyvallah dedik. Ama şimdi dördüncü sezon geliyor ve haliyle soruyoruz: Ne zamana kadar devam edecek bu dizi!

Yani bakın keyif almadığımdan falan değil. Hem ikinci hem üçüncü sezonun, ilk sezonun kalitesinin yanına yaklaşamadığını düşünen biri olarak ben Stranger Things’in bütün sezonlarını keyif alarak izliyorum. Fakat benim aklımdaki soru, bu diziyi şu an herkes seviyor ve izliyor diye, artık kimse izlemeyene kadar sürekli yeni hikâye yazmaya devam mı edecekler yoksa akıllarında belli bir son var mı? Ben ne yazık ki gerçeğin, aklımıza gelen en kötü seçenek olduğunu düşünüyorum ve bu da beni mutsuz ediyor.

Bildiğiniz gibi üçüncü sezon ile birlikte bir takım ayrılıklar yaşadık hatta Jim Hopper’ın ölümünü gördük. Tabii biz daha ölümlere üzülmeden Netflix hemen, “Üzülmeyin aslında Jim ölmedi, Ruslar kaçırdı” diyerek içimize su serpmeye çalıştı ama bunun yerine Jim’in ölümünün tüm etkisini bozdu. Yayınlanan bu kısa video ile beraber de Jim’in dördüncü sezonda bir şekilde korunaklı bir Rus hapishanesinden kaçarak elinde ateş püskürtücü ile birlikte yine aksiyona dahil olduğunu gördük. Belki de birer Rus özel ajanı olan iki kızı kurtarmıştır.

Biz dizinin sonunu düşüne duralım en son iki yıl önce izlediğimiz Stranger Things’in dördüncü sezonu, 2022’den önce gelmeyecek. Bu da dizinin verdiği uzun aranın, uzun bir süre daha devam edeceği anlamına geliyor. O zamana kadar daha çok konuşuruz ama siz yine de Stranger Things’in, ne zamana kadar devam etmesini istediğinizi yazın.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

3 Comments

  1. Dizi 5. Sezon ile bitecek diye biliyorum ki umarım da biter. En sevdiğim dizilerden olan bir diziden uzadığı için nefret etmek istemiyorum.

  2. 3 Sezonu da çok seven birisi olarak 3. Sezonda kalitenin düştüğüne katılıyorum. Olay tekrarları,mantık hataları ve gereksiz bir iğrençlik. Ama 2. Sezon hakkında söylediklerinize kesinlikle katılmıyorum. Bence dizinin en iyi sezonuydu. Yeni karakterler,Steve’in yaşadığı değişim, Will’in ele geçirilmesi, Eleven ve Hopper ilişkisi ve Demogorgon’dan çok daha iyi bir villian. En önemlisi ise şehidimiz Bob 😂😂😂
    Favori sezonum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.