Yayın hayatına geçen sene başlayan The Crown ile çok şey yazıldı çizildi. Diziyi ağır temposundan dolayı beğenmeyen de oldu, dikkatli ve meşakkatli inşasında kendini kaybedip büyülenerek peşinden sürüklenen de. Her iki tarafın da ortak birleştiği az noktalardan biri ise başroldeki Claire Foy‘un performansıydı. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in gençliğini canlandıran Foy çok takdir gördü, çok ödül topladı.

Yalnız dizinin doğası gereği Foy’un bir yerde bayrağı teslim edeceğini biliyorduk. The Queen, Frost/Nixon, Damned United gibi filmlerin yazarı Peter Morgan’ın Netflix ile yaptığı proje Elizabeth’in hayatını uzun bir yelpazede ele almak ve kilometre taşlarına odaklanmaktı. Bu yetmiş seneyi aşkın bir zaman dilimi olduğu için de bir noktada aktris değişmesi gerekiyordu elbette. İşte tam o noktadayız ve yeni aktrisimiz de belli oldu: Olivia Colman.

Broadchurch

Olivia Colman’ı İngiliz televizyonlarını takip edenler yakından tanıyor olacaklar. Kendisi uzun süredir farklı farklı performanslarla izleyenlerin aklını başından alıyor. Özellikle Broadchurch‘teki ve The Night Manager‘daki performansıyla daha geniş çaplı bir üne kavuşan Colman’ın yeni Doktor olması yönünde -küçük- bir hayran ilgisi bile vardı. Doktor nasip olmadı, ama İngiliz aktris Kraliçe’yi canlandırma onuruna erişti.

Bu bayrak teslimi The Crown’ın çekimleri tamamlanan ikinci sezonunun ardından yaşanacak ve Colman rolünü dördüncü sezonda da oynayacak. Ardından sonraki aktris meşaleyi devralacak ve böylelikle Peter Morgan’ın büyük vizyonunu seyretmeye devam edeceğiz. Kuvvetle muhtemel Colman’ın karşısında Philip’i oynayacak aktör de değişecek, Matt Smith de şapkasını alıp çıkacaktır; ancak o tarafta bir gelişme duymadık henüz. Şimdilik bunu konuşalım. Ne diyorsunuz, nasıl tercih?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.