Önce ufak bir hatırlatma: Patrick Rothfuss’un Türkçe de dahil olmak üzere otuz beş dile çevrilen süper popüler fantastik edebiyat serisi Kralkatili Güncesi için ciddi bir multimedya projesi hazırlandığı duyurulmuştu birkaç vakit önce. Buna göre Lionsgate filmler, diziler ve oyunlar geliştirecekti. İşin film ve oyun kısmıyla ilgili hâlâ çok ciddi bir fikrimiz yok; ama dizi tarafından muhteşem gelişmeler geldi bugün.

Öncelikle, dizi resmen satın alındı. Dexter, Penny Dreadful, Masters of Sex ve The Tudors gibi dizilerin kanalı Showtime diziyi bünyesinde yayınlayacak. Dizinin uygulayıcı yapımcısı rolünde Lin-Manuel Miranda var. Aşina olmayanlarınız için, Miranda uzun yıllar bir karakter oyuncusu olarak sürdürdüğü kariyerinin ardından geçtiğimiz senelerde Broadway’de bir hip hop müzikali sahnelemeye başlamış ve bunun üzerine ödüllere “biblo”, paraya ise “muhasebecimin baktığı şey” der hâle gelmişti. Kendisi aynı zamanda dizinin müziklerini de yapacak.

Kingkiller Chronicle

Dizinin patronu, showrunner’ı, başyazarı ise John Rogers olacak. Baştan söyleyelim, Rogers’ın özgeçmişine baktığınız zaman Transformers ve Catwoman gibi iki fena hâlde talihsiz örnek var. Ama öte yandan kendisi Leverage‘ı da yaratmış adam, ki o da fena bir dizi değildi gerçekten. Üstelik hatırlatmakta fayda var, koca Game of Thrones’u yapan adamlardan birinin de özgeçmişinde X-Men Origins: Wolverine duruyor.

Ki demişken, Showtime’ın niyetinin Game of Thrones ile kapışmak olduğu çok açık. Gelin görün ki, dizi bunu yaparken asıl hikayeden faydalanmayacak. Dizi esas hikayenin “bir nesil öncesinde” geçecek ve yavaş yavaş esas meseleye gelecek. Bu noktada Slashfilm’de okuduğumuz bir tahminin isabetli olduğunu düşünüyoruz: Muhtemelen Kvothe‘nin hikayesini filme saklayacaklar. Bu çok okey bir durum. Dünyayı iyi kotarırlarsa, diziyi her türlü yeriz bizce. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.