The Divergent serisiyle garip bir ilişkim var. Kalbimin derinliklerinde gerçekten bugüne kadar çıkan iki Divergent filmine de ayırdığım vakte üzülen küçük bir Yiğitcan olduğunun farkındayım. Beynim bir yandan “Ya Allah aşkına bu ne saçma sapan bir iş” diye haykırıyor. Böğrümden kuvvetli bir şekilde “Sabri bey ne yapıyorsunuz?” deme ihtiyacı yükseliyor filmin suratına doğru. Ama bir şekilde izlemeye ve bir sonrakini merak etmeye devam ediyorum.

Divergent Allegiant 2

Bu bir guilty pleasure da değil. Yani utanarak sevmeye devam etmiyorum filmi. Beni biliyorsunuz, harbiden sevsem göğsümü gere gere savunurum. Sorun şu; kitapları okumadım –o yüzden spoiler verilmesin diye üstü kapalı yazıyorum- ama spesifik bir teorim var, eğer o teori çıkarsa retrospektif olarak “Bravo arkadaşlar, bravo” diyerek alkışlayacağım filmi yapan ekibi, yok eğer çıkmazsa, yerin dibindeki yerini sağlamlaştıracağım.

Bunu da serinin son filmi çıkana kadar öğrenmem mümkün değil. O da, sağ olsun, Twilight, Harry Potter ve Hunger Games filmleri gibi son kitabı ikiye bölmek şeklindeki harika fikri benimsediğinden, 2017’de gelecek. Şimdilik önümüzde, 2016’da gelecek olan versiyonu var. Allegiant. Filmin fragmanını da bugün yayınladılar. Maşallah yalnız, kendisine fragman demek ciddi bir inanç gücü gerektiriyor.

Zira fragmanın ilk 47 saniyesi “Divergent’ta bugüne kadar olanlar” şeklinde kısa bir özet olmuş. Kalan saniyelerinde ise hunharca birileri bir yerlere koşturuyor, arada durup grup pozu çektiriyorlar, en sona doğru da Jeff Daniels lütfediyor tam bir Julianne Moore-Hunger Games edasıyla. Fragmanda iç açan hiçbir şey yok. Ama izlemek istiyorsanız, şuraya iliştirdik. Buyurunuz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.