Yarısına kadar oldukça sakin ve karakter odaklı ilerleyen The Flash’in sezon finalinin son dönemecinde zaman yolculuğu, paralel evren derken o kadar çok şey oldu ve o kadar çok çizgi roman referansı vardı ki, konuya nereden girsem, nelerden bahsetsem ve nasıl toparlasam diye düşünürken yarım saat boyunca bilgisayar ekranına baktığımı fark ettim. Aklıma güzel bir giriş cümlesi gelmeyince gerçek bir filozof olan Albus Dumbledore’un bir vecizesine sığındım ben de: “Gerçek kişiliğimizi yeteneklerimiz değil, yaptığımız seçimler gösterir.”

fla123a0106bjpg-5c55ac
The Flash, Fast Enough ile Arrow’un her sezon finalinde yaptığı “kötü adamlar şehre zarar vermeye çalışır” klişesinden kendini sıyırıp aksiyondan ziyade karakterlerine ağırlık veren, duygusal bir sezon finali yaptı. Olması gereken de buydu belki de. Önceki bölümle Reverse-Flash kapışmasını yapıp bir kenara koymuştuk zira. Barry, doğru olan ile kendisi için iyi olanı seçmek arasında bir savaş verdi bölüm boyunca. Sonunda seçtiği yol da babasının kahraman olmakla ilgili söylediklerini doğruladı. Maalesef kahraman olmak, büyük fedakarlıklar yapmayı da beraberinde getiriyor. Hatta sizi kahraman yapan da tam olarak bunlar. Annesine veda ettiği sahnede gözümden süzülen yaşların hesabı yok. O sahne yetmediği gibi bir de Rick Cosnett’in Eddie olarak attığı son dakika golüyle bütün sinir sistemimi çökertmeyi başardılar. Zerre kadar umrumda olmayan bir karakteri, son birkaç bölümde bu kadar güzel geliştirip böylesine buruk bir şekilde yollayıp beni üzdüğünüz için sizi affetmiyorum çocuklar. Çekimler öncesi yapılan senaryo okumalarında oyuncular o kadar duygulanmışlar ki, Greg Berlanti hepsi ağladığı için provayı durdurmak zorunda kalmış. E haklılar.

Barry’nin geçmişe kadar geldikten sonra annesini kurtarmayıp bizi The Flashpoint Paradox’un kıyısından döndürdüğü sezon finalinda, yukarıda da dediğim gibi değinilmesi gereken çok şey vardı. Şu anda bölüme dair tüm düşüncelerim kopuk kopuk ve bir araya toplamakta zorlanıyorum. O yüzden bahsetmek istediğim noktaları belli başlıklar altında toplamayı uygun gördüm.

Jay Garrick Kaskı

Grant Gustin, birkaç gün önce verdiği bir röportajda gelecek sezon için Earth-1 ve Earth-2 gibi farklı DC evrenlerine dizide yer vereceklerini açıklamıştı. O yüzden finalde buna bir atıfta bulunacaklarını bekliyordum. Earth-1’da, bizim bildiğimiz Barry Allen Flash iken, Earth-2’da Jay Garrick Flash olarak karşımıza çıkıyor. Sorun şu ki, Jay Garrick, çizgi romanlarda 1940’larda karşımıza çıkan ilk/orijinal The Flash. Nitekim kasket de çok retro duruyor. Ancak dizi içinde herhangi bir şekilde geçmişte bir The Flash olduğuna dair atıfta bulunmadıkları için Garrick’in ya alternatif bir evrende ya da gelecekte olduğunu düşünmek zorundayız. Benim teorim gelecekten olduğu yönünde. Thawne, kask solucan deliğinden fırladığında “bu gitmem için bir işaret” gibisinden bir şey diyor. Yani kaskı tanıyor, kime ait olduğunu biliyor ve onun burada gözükmesinin kendi zamanına geri dönebileceği anlamını taşıdığını biliyor. O halde Jay Garrick, Thawne’nın zamanından, yani 25. yüzyıldan mı? Barry’den sonraki The Flash olabilir mi? Hatta Thawne, orada da kafayı sıyırıp Jay’i de öldürmüş olabilir mi? Eğer Jay, alternatif bir evrendeyse Thawne, kaskı nereden tanıyor ve neden geri dönmesi için bir işaret olduğunu düşünüyor bilemiyorum. O yüzden de pek aklıma yatmıyor. Eğer gelecek teorim doğruysa biz şu an Earth-2’yi yaşıyor olabiliriz ve Earth-1’da Barry’nin annesi ölmemiş olabilir. Dizide Keystone City’nin de adının geçtiğini düşünürsek belki Earth-1 evreninde Wally West bile The Flash olabilir. Hem Jay Garrick hem de Wally West’in memleketi zira.

Speed Force’ta Gözüken İmgeler

Barry, Speed Force’a girdiğinde Thawne, bize kabataslak Speed Force’un ne olduğunu anlatıyor. Burada Barry’nin karşısına çıkan görüntüler geçmiş, günümüz ve gelecekten parçalar içeriyor Thawne’ın dediği gibi. Bu görüntülerden en fazla dikkatimizi çekenden başlayalım. Muhtemelen ikinci sezonun sonlarına kadar kanlı canlı olarak göremeyeceğiz ama Barry’nin gördüğü imgeler arasında Killer Frost‘a dönüşmüş Caitlin’i göstererek yakın gelecekte göreceğimizi onaylamış oldular. Belki tam anlamıyla Dark Side’a geçen bir Caitlin görmeyiz fakat gördüğüm kadarına bayıldım. İkinci olarak Flash’ın altın heykeli gözümüze çarpıyor. Bu heykel, meşhur Flash Museum‘un kapısında bulunan ve Central City’nin kahramanı için yapılmış bir anıt heykel. Müzede Barry Allen, Wally West, Jay Garrick ve The Kid Flash olarak bilinen Bart Allen da dahil olmak üzere bütün The Flash’lere, onların düşmanlarına ve Justice League’teki silah arkadaşlarına ait kostümler, silahlar ve türlü türlü bir sürü eşya bulunuyor. Son görüntüdeyse Barry’nin mapusa düştüğünü görüyoruz. Ben önce babasıyla hapiste konuştuğu sahnelerden biri zannettim ama ikinci kez bakınca Barry’nin içeride olduğu net bir şekilde anlaşılıyor. Bu gelecekten bir görüntü mü yoksa alternatif bir evrene ait bir imge mi henüz bilemiyoruz.

Eddie ve Eobard Thawne Mevzusu

FLA123B_0017b

Geldik en kafa karıştıran konuya. Şahsen anlamaya çalışırken beynimi yaktım. Eddie’nin kendini vurduğu ve Iris’in kollarında can verdiiği sahnenin mükemmelliğini bir kenara koyuyorum şimdilik, ona bilare geleceğim. Eddie ” Eobard’ı öldürmekle kalmıyor, zamandan tamamen siliyor. Aslında sadece Eobard’ı silmiş olmuyor, tüm Thawne sülalesini yok ediyor. Bunu yaratacağı etkinin boyutu inanılmaz olabilir gelecekte çünkü Thawne sülalesi, politikacılar, sanatçılar ve bilim adamlarından oluşuyor. Eddie, tek bir hareketiyle bütün evrenin içine etmiş olabilir. Profesör Martin Stein’ın söylediğine geliyoruz burada. Eddie gerçekten de, bu hikayedeki en kilit ve en önemli karakter. Kafalara takılan konu şu: Eddie öldüyse Eobard hiç doğmamış olacak, dolasıyla Barry ile kavga edip hiç geçmişe düşmemiş olacak. Barry’nin annesi ölmeyecek ve Barry’i de The Flash’e dönüştüremeyecek. Kısacası şu an yaşananların hiçbiri yaşanmamış olacak. Yine dönüp dolaşıp vermekten bıkmadığım Back to the Future örneğiyle açıklayalım:

Marty, 1955 yılına gidip anne ve babasının tanışmasına kazara engel olduğu için, sonradan durumu düzeltmeye çalışıyor değil mi? İkisi tanışmazsa sonuçta kendisi doğmamış olacak. Okulun balosunda sahnede gitar çalarken kendisi ve kardeşlerinin olduğu fotoğrafta hepsinin yavaş yavaş silinmeye başladığını fark ediyor, çünkü o sırada anne ve babası aralarına Biff’in gerizekalı arkadaşları girdiği için baloda kaynaşamıyorlar. Yani ikisinin birlikte olma ihtimalinin yok olmaya başladığı noktada Marty silinmeye başlıyor. Kısacası geçmişte yaptığınız bir değişiklik, onu yaptığınız andan itibaren geleceğe etki etmeye başlıyor. Back to the Future’daki durumu doğru kabul ettiğimiz zaman her şey yerli yerine oturuyor. Eddie, orada kalbini ıskalamış olsa ve mesela hemen hastaneye yetiştirilse Eobard’a da bir şey olmayacak. Fakat yavaş yavaş ölürken Eobard da yavaş yavaş yok oluyor. O Singularity diye bahsettikleri delik neden kapanmışken tekrar oluşuyor sanıyorsunuz? Çünkü Eddie, tüm zaman çizgisinin içine ediyor. Thawne’nin yok olduğu andan itibaren Barry’nin gücünü kaybetmesi lazım, çünkü onu The Flash yapan partikül hızlandırıcıyı patlatan Thawne. Caitlin ve Cisco’nun orada olmamaları lazım çünkü belki de S.T.A.R. Labs’te çalışmıyor olacaklardı. Aynı şekilde Martin Stein ve Firestorm da meta-human’a dönüşmedikleri için orada olmayacaklardı. Hatta Thawne olmayacağı için o an içinde bulundukları zaman makinesi ünitesi de olmayacaktı. Benim tahminim bu Singularity’nin zamanda oluşan çatlak sonucu meydana geldiği ve bir çeşit erken ‘Crisis’e sebep olduğu. Bana kalırsa şu an sadece elimizde Barry’nin tsunamiyi engellemeye çalışırken oluşturduğu Cisco’nun öldüğü paralel evren ile bizimki var ama Singularity belki de evreni 3-4 paralel evrene bölecek. Hatta Barry, hortumu durdurmaya çalışırken bunlardan birine geçiş yaptı bile. İnanıyorum ki yeni sezonun ilk bölümünde başka bir evrende bulacağız kendimizi ve konu Legends of Tomorrow’a bağlanacak.

Rip Hunter ve Booster Gold Bağlantıları

Sağda solda yazan başka kimseler olmuştur belki bilemiyorum ama Eddie’nin ölü bedenini sırf o an panik oldukları için bırakmadılar orada. Singularity’nin içine sürüklendiğini görmemizi istedi senaristler çok net olarak. Şahsi fikrim Eddie’nin bedeninin 25. yüzyıla sürüklendiği ve gelecekte bir şekilde, eldeki teknolojilerle hayata döndürüleceği yönünde. Carter Ailesi’ne mensup Booster Gold’a dönüşmesi de muhtemel geliyor bana. Geçen yazıda Blue Cobalt’a dönüşebileceğini yazmıştım ama bu kadar kahraman bir karakter çizmişken Eddie’yi kötü adam yapmaya gönülleri el vermez gibi geliyor. Thawne ve Carter Aileleri, DC çizgi romanlarında önemli bir yer teşkil ediyor. Bu iki sülaleyi birbirine karıştırmak istemeyebilirler ancak gerek gelecek sezon Rip Hunter’ı görecek olmamız, gerekse Singularity’nin 25. yüzyıla açılmış olması sebebiyle bu bana eskisi kadar uzak bir ihtimal gibi gözükmemeye başladı. Thawne’ın bahsettiği zaman yolcusu Rip Hunter üzerine ayrıca bir SKA yazmayı planlıyorum ama azıcık detay verelim: kendisi gelecek sezon Legends of Tomorrow’da karşımıza çıkacak, DC’nin en cool karakterlerinden biri. Aynı zamanda Booster Gold’un da oğlu. Bu bölümde gördüğümüz, Thawne’nın bindiği Time Sphere/Zaman Küresi’ni icat eden kişi de yine bu abimiz. Crisis on Infinite Earths serisinde özellikle pek emeği geçmiştir. Crisis ile farklı evrenler birleştikten sonra zaman çizgisinin dışında kalır Rip Hunter. 2024 tarihli gazetede gördüğümüz Crisis, bu son bölümde oluşan Singularity yüzünden ortaya çıkacak farklı evrenleri, tek bir evrende buluşturacak gibi geliyor. Rip Hunter da o Crisis sonrası zaman çizgisinin dışında kalacağı için farklı zaman ve farklı evrenler arasında rahat rahat dolaşıp kahramanlarımızı bilgilendirecek olabilir. Bu mevzu Legends of Tomorrow ile yavaş yavaş açıklanacak diye umuyorum. Nolursa olsun bence Eddie bir şekilde geleceğe gidip hayata döndürülecek ve sonrasında günümüze geri gelecek. Zaman yolculuğunun artık dizide aktif olarak kullanılabileceği bir noktaya geçtik. Bu dakikadan sonra her şey mümkün gibi geliyor.

FLA123A_0159b
Ortalama başlayıp giderek güzelleşen ve yarısından sonra şaha kalkan nefis bir ilk sezonu, “dayayalım aksiyonu, verelim adrenalini” diyerek mahvetmeden, yer yer yürekleri dağlayan sahnelerle çok temiz bitirdikleri kanısındayım. Yazımı burada Cisco’nun The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy göndermeli cümlesiyle noktalarken gelecek sezona kadar siz küçük Flash’larımın gözlerinden öpüyorum: Elveda ve Bütün O Balıklar İçin Teşekkürler.

Küçük Notlar:

 • Söylememe gerek yok ama Singularity patlak verdiği sırada Kendra Saunders/Hawkgirl’e de ufak bir bakış attık. Gelecek sezon kanlı canlı izleyeceğiz diye içim içime sığmıyor.
 • Caitlin, sözde dizideki en zeki bilim insanlarından biri ama yine de karaktere “What is a Singularity?” diye bir replik yazmaya utanmıyorsunuz. Allah aşkına bunu ben bile biliyorum ve o odadaki çoğu kişinin yanında ben gerizekalının teki sayılırım. Iris’e söyletin, Joe’ya söyletin bunu ama Caitlin’e söyletmeyin yalvarırım.
 • Annesinin öldüğü gece karşımıza çıkan ve bizim genç Barry’mize annesinin ölmesine izin vermesini söyleyen yetişkin Barry, bizim zaman çizgimizde yer alan ve gelecekte ‘Crisis’te kaybolacak olan Barry. Genç Barry’e o anda durmasını söylüyor çünkü o seçimi zaten yapmış olduğunu biliyor. Yani yetişkin Barry, aslında her şeyin olması gerektiği gibi olmasını sağladı. Günün birinde Reverse-Flash ile kapışıp annesinin ölümüne sebep olacağını biliyordu. Buna rağmen zamanda bir kırılmaya sebep olacak bir değişiklik yapmaktan kaçındı.
Author

Bir reklam ajansında esnek saat olarak çalışıyor. Geekyapar yazarı. Hobi olarak spoiler vermeyi seviyor. Dreamer değil. Vizyonsuz. Şu hayatta hep Hufflepuff'liğindan kaybetti.

36 Comments

 1. Jay Garrick Kaskı teorin yanlış. Bence geçmişten geldiğini anlıyor. Böylelikle geçmişten geleceğe geçişin solucan deliğinde olabildiğini anlıyor. O da şimdiki zamandan geleceğe gideceği için…

  • bence ikinizinde teorisi yanlış tamamen söyletmek için söylenmiş bi cümle duruma gidişata göre karar verecekler 😉 çünkü diziler böyle yazılır 😀

 2. ben kısaca belirticek olursam kötü bi sezon finaliydi böyle ortada bırakılmaması gerekirdi kanaatımca..

  • Yaw dürrük sen ne konuşuyon allah aşkına 😀 yani ortada bırakmayacak neyapacak aq hiç mi dizi sezon finalleri görmedin hayatında bu işlerin işleyişine formulüne ayık değilsin.yaw desen mantık hatası senaryo boşlukları tamam diyecem. adam diyor ortada bırakıyor ya ne yapacak dürrük ali neyapacak nasıl seyircinin merak unsurunu elinde tutacak .12 yaşında bebe bebe yorum atma bari eleştireceksen gerçek noktalardan eleştir 😀

 3. Bir de Wells’in Barry’e söylediği “Run Barry Run” var, Forrest Gump refereansı olmadan bir speedster dizisi olmazdı zaten. 🙂

   • Bugra Cihan Reply

    ilk okulda koş ali koş, ali topu tut kitaplarını hatırlatıyor bana bu muhabbet

 4. Haldun KARA Reply

  annesinin yanına gittiği için acaba annesinin ölümünden kendi mi sorumlu olacak? bir ton soru işaretiyle bitti dizi, harikaydı..

 5. Berke Atropat Reply

  Ben Barry’nin annesiyle konusmasi yaninda Joe ile olan konusmalarinda da bayagi gozyasi doktum. Joe efsane adam ya. Vibe hikayesine girmis olmalari cok hos oldu. Diger her seyden bahsetmissin zaten, bolumu agzim acik izledim. Gecen yil bana deseler CW bir dizi yapacak sezon finalinde agir fangirling yapacaksin, hayatta inanmazdim

  • killer frost’un geleceği açık belli ama o resimdeki kostümle saçla makyajla gelecekse gelmesin daha iyi.. bence o killer frost değil olmasın yani 😀

 6. Dizinin her dakikası Arrow’un sezon finalinin tümüne eş değerdi resmen. Yetişkin Barry’nin çaylak Barry’i durdurması hakkında söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Kurtardığı takdirde neler olacağını -Flashpoint Paradox- biliyor.

  Muhteşem bir sezon finali idi.

 7. Benim teorim farklı farklı zamanlardan yeni düşmanlar gelecek diziye ve cisco da evrenin titreşimlerini görebildiği için gelen kişinin bu zamandan mı yoksa başka bir zaman diliminden ve ya alternatif bir evrenden mi geldiğini görebilecek. killer frost da alternatif bir evrendeki caitlin de olabilir. dizinin eddie’nin ölümü sonrası olan soruları nasıl cevaplayacağını önümüzdeki sezon gösterecek ama eğer ki barry zamanın farklı dilimlerinde reverse-flash ile mücadelesine devam edebilirse, aralarındaki nefretin sebebini öğrenebilirsek çok tatlı olur. barry sadece bu zamanda değil, gelecekte de reverse-flash ile mücadelesine devam etmesini diliyoruz. ayrıca wally west ve jay garrick gibi speedsterlar, black flash filan gelirse de hoşumuza gider yani…

 8. anteksiler Reply

  Barry ‘nin kendisine dur demesi çok güzel bir sahneydi.

 9. Yigit Altan Reply

  speed force’ta legends of tomorrow un ilk tanıtımından görüntüleri de gördük

 10. Thawne ın ölümü ile Barry’nin gücünü neden kaybetmediğini gerçekten iyi açıklamaları lazım bir sonraki sezon. Eddie kendini öldürerek gerçekten de zamanın içine sıçtı. Bunun büyük belirtilerini görmemiz lazım ve en önemlisi bir sonraki sezon gelecekten sahneler gösterirlerse süper olur.

 11. Bugra Cihan Reply

  film gibiydi. Yetişkin Barry’nin elini uzatıp hayır demesi bana man of steelde Clark’ın babası fırtınadayken Clark’a doğru elini uzatıp hayır demesini hatırlattı birebir aynıydı. Bu dizi bi harika!

 12. Tamam da gelecekte Flash zaten güçlerini kazanmıştı. Barry’i trajediye maruz bırakarak güçlerini kazanmasına engel olmuştu kendisi güçlerini verene dek ama şimdi eobard’sız normal zamana döndüğümüze göre Barry yine bir şekilde güçlerini kazanıyor.

 13. Speed Force’ta annesini görmeden önce Captain Cold, Atom ve Oliver Queen’in kardeşi Black Canary’i görüyoruz altın rengi dev bir robot ayağı binayı yıkıyor” Bu sahneyi biri açıklasın lütfen ??

 14. Hayatımda gördüğüm en kötü dizi başlangıcını yapmasına rağmen acayip bir şekilde toparlayan ve beni kendine çekmeyi başaran bir dizi oldu The Flash. Yeni sezonuyla ve Legends of Tommorrow’un gelişiyle de çok güzel bir DC evreni izleyeceğiz gibi geliyor, umarım Arrow da ilk 2 sezondaki çizgisine dönmeyi başarabilir.

 15. Olcay Karaduman Reply

  Cisco Ramon’dan hiç bahsetmemişsiniz. Vibe mı gelecek? Vibe kimdir nedir biraz anlatsanız 😀

 16. Micheal Scofield Reply

  Benim anlamadigim sey su wells barrynin annesini niye kurtarmasini istiyordu yani bunun wellse ne yarari olucakti ve wells niye barry gibi hiziyla zamanda yolculuk etmedi ayrica cisco ve joe ekibi wellsi hucreden niye disari cikartti

 17. Mete Hadimlioğlu Reply

  Flash’deki zaman çizelgeleri ve paradoksların kısa bir açıklaması;

  Bir sürü soru geliyor, “Eğer Eddie’nin ölümü Eddie Thawne’u varoluştan sildiyse, nasıl Parçacık Hızlandırıcı çalışıyor ve Barry Flash’e dönüşüyor?” diye. Eğer bu konuda çok fazla düşünürseniz cevabı bulmanız imkansızlaşır. Aslında oldukça basit.

  Elimizde kırmızıyla gösterilmiş Barry’nin kontrolü altında olan ve değiştirilmemiş bir zaman çizelgesi var. Bu zaman çizgisinde Nora ölmüyor, yada en azından Eobard Thawne tarafından öldürülmüyor. Barry bu zaman çizelgesinde hala Flash, fakat farklı şartlar altında.

  2. olarak siyah ile gösterilen, Eobard’un değiştirilmemiş zaman çizelgesi var. Bu çizgi onun doğumundan ölümüne kadar çok uzak bir gelecek zamanda. Bu zaman çizelgesi, Barry’nin değiştirilmemiş zaman çizelgesi ile baya uyumlu. Barry ve Eabard büyük bir rekabet içerisindeler.

  3. olarak yeşil ile gösterilen de Eobard Thawne’un zaman yolculuğu. İşte burası karmaşıklığın başladığı yer. Siyah zaman çizelgesi, yani Thawne’un kontrol çizelgesi, hala varlığını sürdürüyor ama çizelgede Thawne geri gidiyor ve zaman çizelgesi içinde Barry’nin annesini öldürerek kendine yeni bir yaşam yaratıyor, ki bu da bir sonraki zaman çizelgesine yol açıyor.

  Bu sayede sarıyla gösterilmiş olan zaman çizelgemiz oluşuyor, yani Barry’nin değişmiş zaman çizelgesi. Bu dizide gösterilen, Nora Allen’ın Eobard Thawne tarafından öldürüldüğü, Harrison Wells’in kimliğinin Eobard tarafından çalındığı, ve Barry’nin Flash olma sürecinin önemli derecede hızlandırıldığı çizelge. Dizi şimdiye kadar tamamen bu zaman çizgisinde, bunu Barry’nin hayatının nasıl bir hale gelmesi gerektiğinin spin-off’u gibi görebiliriz. Buradaki her olay Eobard’un zaman yolculuğundan kaynaklanıyor.

  Ama şimdi çok daha önemli bir vukuat oluşuyor, maviyle gösterilen, Eddie’nin ölümü. Eddie gerçekten Eobard’un atası ise teoride, Eddie’nin ölümü Eobard’un varlığını varoluştan silmeli. Ama bu o kadar kolay değil çünkü aslında 2 Eobard’umuz var. Bu zaman çizelgesindeki Barry’nin annesini öldürmek için zamanda geriye gidip sarı zaman çizelgesini yaratan “şimdiki” Eobard ve siyah zaman çizelgesindeki Eobard’umuz, yani hala orjinal kırmızı zaman çizelgesiyle uyumlu olan, “gelecekteki” Eobard’umuz var. Eddie sarı zaman çizelgesine kendini öldürüyor, bu sayede “şimdiki” Eobard’u varoluştan kaldırıyor. Ama “gelecekteki” Eobard teknik olarak bütün bu olan olaylardan önce vardı ve yaşamaya devam ediyor, çünkü Eddie kendini kırmızı zaman çizelgesinde öldürmüyor.

  Eobard şimdi “dikey siyah zaman çizgisinde” ve geleceği bırakıp, zamanda geriye gidip sarı zaman çizelgesini yarattığı “kırmızı zaman çizgisinde” hala yaşamını sürdürüyor. Eobard artık alternatif sarı zaman çizelgesinde var olamaz çünkü Eddie’nin ölümü bu ihtimale izin vermiyor. Yani sarı zaman çizgisinde şuana kadar yaptığı her şey devamlılığını sürdürüyor ama Eddie’nin ölümü onun sarı zaman çizgisindeki doğumunu engelliyor. Bu ölüm aynı zamanda siyah ve kırmızı zaman çizelgesine geri dönüp orada yaşamını sürdürmesini de engelliyor.

  Esasen bu bir zaman döngüsü. Çok ayrıntılı bir zaman döngüsü. Eobard Thawne sadece bahsedilen zaman döngüsünde vardı, zamanda geriye dönüş yaptığı andan itibaren Eddie’nin ölümüne kadar.

  -Yabancı bir kaynaktan alıp çeviriyi kendim yaptım elimden geldiğince düzgün çevirmeye çalıştım, anlam olarak pek yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Orjinal yazıyı isteyen olursa atarım.-

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11258000_475970602565086_9078192525849997151_n.jpg?oh=cb5964def24c5ac61d1cc4a110001cff&oe=56020EC9

  The flash türkiye sayfası -by Edanur Saylan

 18. Ağladım kardeşim. Spartacus finalinden sonra bir dizi beni ağlattı ya ben birşey demiyorum. Vibe reis geliyor Killer Frost geliyor rip hunter geliyor eğer becerebilirlerse mükemmel bir seri olucak. Back to the future olayına katılmıyorum geçmiş geçmiştir eddie nin ölümü sadece geleceği etkileyecek benim kanaatimce geçmişe barry nin flash olmasına falan dokunmayacak. Bana daha mantıklı geliyor. Beyaz armalı flash diğerine dur dedi ya haykırdım evde grant gustin de hakkını vermiş rolünün.

  • valla çok benziyoruz bende spartacus ölünce ağladım o günden sonra hiç bir dizide ağlamamıştım taki flash sezon finaline kadar 😀

 19. Barry’nin Barry’e du dediği sahne çok hoştu.Amazing Spider-Man #500’ü hatılattı bana.Orada da MJ ve May’in mezarının başında kendisini yakalamaya gelen polisleri bekleyen gelecek-Peter’da bizimkini müdahale etmemesi için durduruyordu.Orada biri mi var diye soran komisere de zahmet etmeyin, o zamanlar beni kimse yakalayamazdı diye cevap verip polislerin arasına atlıyordu.

  DC’yi çok sık takip etmiyorum.Bir yerlerde böyle bir sahne yaşandıysa helal olsun, araksa da çok güzel bir enstantaneyi araklamışlar.

 20. Barry son sahnede tekrar annesinin öldüğü zamana gidip orada kendisine dur diyen flasha dur diyecek.

 21. Parçacık hızlandırıcısını yapan thawne değil zaten wells ve karısı barry yine flash olucak

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.