The Marvels kasım ayındaki vizyon tarihinden önce kendini ara ara hatırlatıyor haliyle. Bu sürecin en güncel meyvesi de artık bir MCU geleneği haline gelmiş olan Entertainment Weekly dergisinin kapak görseli olmak.

The Marvels biz Türk milleti için hüzünlü bir tarih olan 10 Kasım’da vizyona girecek. Filmin reklam süreci de bu yaz aylarında hafiften vites arttırmaya başladı. Aslında hiç de fena olmayan ilk fragmandan sonra şu sıralar eli kulağında olduğunu tahmin ettiğim ikinci fragman bir kenara dursun, dergi aracılığıyla filmin oyuncularından bazı yeni açıklamalar duyduk.

Öncelikle Ms. Marvel rolündeki Iman Vellani ile başlayalım ki onun aynı bizler gibi tam bir geek olduğunu sağır sultan duydu. Captain Marvel rolüyle bir süredir MCU’da yeşil perde eskiten Brie Larson Vellani hakkında şöyle diyor: “Sadece Iman’a güvenmeyi öğrendim çünkü zaman çizelgelerine hakim. Bizi her zaman bilgilendiren o. O olmadan Carol Danvers kaç yaşında bilemezdim. Iman cidden matematikte iyi.

Şu sıralar Secret Invasion ile MCU’nun Disney+ kanadında en az izlenen dizisiyle bizlerle buluşan Nick Fury rolündeki Samuel L. Jackson da Captain Marvel&Fury ilişkisi hakkında konuşuyor: “Fury onu arıyordu ama Carol galaksiler ötesi bir yerdeydi. Carol ‘Fury beni neden arıyorsun? Bu numarayı arama demiştim.’ modunda. Fury ise ‘Bana bu numarayı verdin, dolayısıyla kullanacağım. Seni arıyorum, çünkü sana ihtiyacım var.’ diyor.” Tabii WandaVision dizisinde Carol teyzesi ile arasının iyi olmadığının ipucusu verilen ve The Marvels filmindeki üçlüde Photon olarak bulunan Teyonah Parris’i de unutmayalım: “Carol Captain Marvel filminde Monica’nın hayatının çok büyük bir parçasıydı. Monica’yı WandaVision’da gördüğümüzde çok uzun zamandır Carol ile konuşmadığını hissediyorsunuz. Dolayısıyla odadaki filden* bahsetmeliyiz.

Kendi düşüncelerimi temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp getirme niyetinde değilim merak etmeyin. Bununla birlikte The Marvels için internette en ufak bir heyecan göremiyorum açıkçası. Çıkan ilk fragman çok çabuk unutuldu. Brie Larson’a karşı zaten genel bir antipati var MCU hayranları içinde. İlk Captain Marvel filmi de Avengers: Endgame öncesi çıkmasının avantajıyla öylesine bir gişe yaptı büyük oranda ve bu filmin öyle bir durumu da yok. The Marvels filminin Ant-Man and the Wasp: Quantumania’dan bile daha zayıf bir performansı olursa hiç şaşırmayacağım.

Yani son zamanlardaki kötü gidişatı ve üstüne mevcut Hollywood olaylarını, Disney CEO’su Bob Iger’ın açıklamalarını, MCU için azalan genel ilgiyi de düşündükçe Avengers: Secret Wars’un planlanan 2027 yılındaki tarihini görebileceğinden iyice şüphe etmeye başladım. Bir de nostalji kapladı yine içimi Entertainment Weekly kapağı görünce. The Infinity Saga devam ederken çıkan şu Avengers: Age of Ultron kapağını kimler hatırlar? İşte o zamanlar cidden güzeldi.

Filmi bekliyor musunuz? Sizce ne kadar gişe yapacak? Captain Marvel sevdiğiniz bir karakter mi? Geleceğe dair karamsarlık sizi de kaplıyor mu sinema adına? Düşüncelerinizi bizlerle eski günlerdeki coşkuyla paylaşın.

*Odadaki Fil(Elephant in the room): İngilizce dilinde herkes tarafından bariz olarak bilinen ama bir türlü konuşulmayan problemlerden bahsederken kullanılır.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.