Merak etmeyin, yazıda spoiler vermeyeceğiz! Eğer BBC America’nın yeni şahmerdanı The Night Manager‘ı hâlâ izlemediyseniz, sizi ikna etmek niyetindeyiz. Zira, eğer şöyle bir ilk bölümüne bakıp geçtiyseniz; ilk fragmanda sonrasına yürümediyseniz, ya da ne bileyim, arkadaşınızdan duyduklarınızla yetindiyseniz, dizi gittikçe daha da süper şeyler yaşadı, yaşattı. Gelin, biz inanıyoruz, sizi bir kez daha ikna edelim. Şunlar oldu zira siz görmeyeli.

 

1. Hugh Laurie Düşman Çatlatıyor!

Hugh Laurie The Night Manager

Geçen Matthew Vaughn deyip, adını koydu meselenin: “Bir casus işi, ancak kötü adamı kadar iyidir“. Helal olsun sör Vaughn’a. Gerçekten de mühür bir tespit bu. Yüzde yüz de katılıyoruz; özellikle The Night Manager’ı izlerken, Hugh Laurie’ye tekrar tekrar hayran olduğumuzda. Eğer Laurie’yi House‘da falan çok sevip yanaştıysanız diziye, bir daha düşünün. Zira Laurie oyunculuğuyla öyle bir karakter portresi çiziyor ki, gerçekten de onun için söylenen “Dünyanın En Kötü Adamı” lafının cıva olmadığını iliklerinizde hissediyorsunuz. Nefret ediyorsunuz, nefret ettiğinize de aşık oluyorsunuz.

 

2. Elizabeth Debicki Yürek Eritiyor!

WARNING: Embargoed for publication until 00:00:01 on 15/03/2016 - Programme Name: The Night Manager - TX: 20/03/2016 - Episode: The Night Manager (No. Ep 5) - Picture Shows: *STRICTLY NOT FOR PUBLICATION UNTIL 00:01HRS, TUESDAY 15TH MARCH, 2016* Jed (ELIZABETH DEBICKI) - (C) The Ink Factory - Photographer: Des Willie

Vaughn’ın üzerine biz de bir çıkalım; casus işleri aynı zamanda içerisindeki zeki, kabiliyetli ve bir o kadar da seksi kadınlarla da değerlendirilir. Neticede Honey Ryder’lar, Black Widow’lar, Gazelle’ler tesadüfi karakterler değiller. The Night Manager’ın da işte bu muazzam karakteri Elizabeth Debicki‘nin oynadığı Jed. Motivasyonlarını çözmek zor, ve bu çözümlenememe durumu karakteri yirmi beş kat daha çekici kılıyor. Üstüne üstlük, Debicki depodaki bütün seksapeliteyi yatırıp çıkıyor kamera karşısına. Buram buram hissediyorsunuz.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.