Hayatınızın belli herhangi bir döneminde Star Wars genişletilmiş evrenine gönül kaptırdıysanız, muhtemelen bir noktada, bir zamanda, kendinizi Old Republic dönemine aşık olurken bulmuşsunuzdur. Dark Horse’un çizgi romanlarından, BioWare ve Obsidian’ın tek kişilik rol yapma oyunlarına ve sonradan çıkan The Old Republic MMO’suna kadar; Yavin Savaş’ından 3000 yıl önce geçen bu dönemin kendisine has bir büyüsü vardır.

Bu büyü, işten işe değişir. Exar Kun‘ların, Freedon Nadd‘lerin döneminin primal, primitif, böğürden gelen bir çekiciliği vardır. BioWare’in Knights of the Old Republic’i mükemmel üç karakter üzerinden döner: Revan, Malak ve Bastila. Onların arasındaki dinamik büyüleyicidir. Sith Lords da, özellikle Star Wars klişeleri üzerine Kreia üzerinden yürüttüğü yüksek sesli düşünceleriyle eşsizdir. Özetle, Old Republic dönemi bereketlidir.

Knights of the Old Republic 2

E hayranlar da bunun farkında elbette. Asırlardır Old Republic döneminde geçen bir TV dizisi istiyorlar. Bir filmin fizibil olmayacağının herkes farkında, hem büyük ekranda kimsenin böyle bir riski almayacağı gerçeği yüzünden, hem de Old Republic döneminin bir filmde yakışık alacağı oranda yansıtılamayacağı ayan beyan ortada olduğu için. Bu istekler uzun süre bir hayaldi, ama en sonunda Star Wars hayranları harekete geçme kararı aldılar. Şimdi de imza topluyorlar.

Şu linkten erişebileceğiniz kampanyanın esas amacı, Old Republic dönemini konu alan bir Netflix dizisinin yapılması. Ve gerçekten, internette uğruna imza toplanan dizi/film fikirleri arasında duyduğumuz gelmiş geçmiş en mantıklısı olabilir. Çünkü Netflix ve Old Republic, cidden kulağa cennette kıyılmış bir nikah gibi geliyor. Hem Netflix’in markasına çok yakışan o olgun hava Old Republic’te gani gani var, hem de 50’şer dakikadan yekpare 13 bölüm Old Republic hikayeleri için müthiş bir format. Siz ne diyorsunuz geekler?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.