Ben, nedendir bilmiyorum, an itibariyle dünyanın en çok izlenen televizyon programının bir çizgi roman uyarlaması olduğuyla ilgili hiç konuşmuyormuşuz gibi hissediyorum. Halbuki öyle niş bir çizgi roman da değil yani, Robert Kirkman’ın yazdığı The Walking Dead, bugüne bugün hâlâ çizgi roman dünyasının en çok satan işlerinden biri. Hatta pek çok kez, Marvel’ı da, DC’yi de halının altına süpürüyo satışlarıyla.

Belki de durumun, çizgi roman ve dizinin popülaritelerini eş zamanlı kazanmalarıyla ilgisi vardır; belki de Robert Kirkman her iki tarafla da ilgilendiği için çizgi roman ve dizi çok da ayrılmıyordur birbirinden. Her halükarda, Walking Dead’in çizgi roman oluşu çok es geçiliyor gibi sanki. En azından, çoğu zaman öyle. Tabii bazı noktalar, yine de küçük sürtüşmelere sebep olabiliyorlar. Örneğin yepisyeni fragmanın merkezindeki karakterimiz, Ezekiel gibi.

Ezekiel çizgi romanlarda da olan bir karakter. Hayranlarda da biraz infial olmuş, zira karakter çizgi romanlarda dizide gördüğümüzden daha yaşlı ve fragmanlarda gördüğümüzden daha farklı bir karaktere sahip. Ancak Comic-Con’da konuya değinen yapımcılar, “abim merak etmeyin, Robert gördü coştu” diye açıklamalarını yapmışlar. Oynayan aktör Khary Payton da maşallahlık karizma gözüküyor zaten, onu da söylemek gerek.

The Walking Dead’in merakla beklenen yedinci sezonu, 23 Ekim 2016 gününde iki yarım sezonluk macerasına başlayacak. Toplamda on altı bölümden oluşacak olan yedinci sezon, iki tane sekizlik parçaya bölünecek. İkinci yarım sezon da 2017’nin Şubat’ında başlayacak. Ezekiel’in haricinde, meşhur kaplan Shiva’yı ve onun Kingdom’ını da ekranlara taşıyacak olan yedinci sezonla ilgili meraklar ne alemde geek alemi? Yazın görelim!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.