Yayınlanışının akabinde ikinci sezon onayını da kapan Netflix’in The Witcher dizisinin yeni sezon çekimleri, geçtiğimiz hafta başladı. Çekimlerin başlaması ile elbette ikinci sezonda göreceğimiz karakterlerin oyuncu seçimleri de peyderpey açıklanıyor. Biz de seçimleri toparlayıp verelim, üzerine de biraz konuşalım dedik.

 Seçilen oyuncuların çoğu, ilk sezondakine benzer şekilde, fazla bilinen isimler değil. Fakat hayat verecekleri karakterler, serinin takipçileri için tanıdık ve sevilen isimler. Bir de tabii onların bulunuşu, ilk sezona dâhil edilmeyen bazı hikâyelerin de uyarlanacağını bize göstermesi bakımından hoş. Daha da fazla uzatmayıp isim isim gidelim madem, ne dersiniz?

Kristofer Hivju

Game of Thrones izleyenlerin ilk görüşte tanıyacağı Hivju’nun dizi kadrosunda yer alabileceği haberi ilk düştüğünde, çoğumuz onun, Skelligeli bir karakter olacağına dair ön kabuller içerisindeydik. Bunun nedeni elbette hem cüsseli yapısının hem de saç-sakal renginin adalı olduğunu çağrıştırması idi. Hikâyenin gidişatı içinde de böyle yeni bir karaktere ihtiyaç duyulacaktı zaten. Fakat beni bayağı bir sevindirerek kendisini Nivellen rolüne seçtiler.

Nivellen, serinin ilk kitabının ikinci kısa hikâyesi olan Ufak Bir Gerçeklik Payı’nın ana karakterlerinden biri. Çok fazla spoiler’a girmeden, kendisinin bir lanetin etkisinde olacağını dolayısıyla yer aldığı bölümün büyük bir kısmında onu farklı bir biçimde izleyebileceğimizi ve söz konusu bu hikâyenin de aslında Güzel ile Çirkin ismiyle malum halk masalının yeniden yazımı olduğunu belirtebilirim. Bakalım Hivju, Nivellen rolünde nasıl bir oyunculuk sergileyecek?

Agnes Born

Kristofer Hivju’dan hemen sonra Agnes Born’a geçiş yapıyoruz çünkü kendisi, yine aynı hikâyede yer alacak olan bir karakteri, Vereena’yı canlandıracak. Kitap spoiler’ı vermeden hakkında ne kadar şey söyleyebilirim bilemedim ama masaldaki “güzel” rolünün kendisinde olacağını ifade edebilirim sanırım.

Ufak Bir Gerçeklik Payı’nın, çoğunluğu ilk kitaba dayanan ilk sezonda yer almaması hafiften bizleri üzmüştü. İkinci sezonda bu güzel hikâyeyi izleyebilecek olmak hem bir eksikliği kapatması açısından hem de ilk sezonda yer verilmeyen pek çok diğer karakteri de görebilecek olduğumuzun ümidini vermesi bakımından iyi oldu. Söz konusu hikâyeyi ve hâliyle Agnes Bjorn ile Kristofer Hivju’yu, ikinci sezonun ilk bölümünde izleyeceğimiz kesinleşti. Bu da, ilk sezonun finalinde olanlardan yola çıkarak, normalde orada olmaması gereken Ciri’nin de hikâyeye dâhil olacağını gösteriyor diyebiliriz.

Thue Ersted Rasmussen

Rasmussen, okuyanların kitaplardan, oynayanların da oyunlardan bildiği ve çok yüksek ihtimalle de en az benim kadar sevdiği bir Witcher’ı canlandıracak: Eskel. Geralt’ın kurt okulundan meslektaşı olmanın yanı sıra Eskel’in hayat hikâyesi ve bazı karakter özellikleri de birlikte geçirdikleri çocukluk yılları ve beraber atlattıkları zorlu sınav sebebiyle Geralt’a oldukça benziyor.

Oyuncuyu tanımıyorum ancak haber açıklanınca biraz göz attım, eğlenceli bir insana benziyor ayrıca çok da tatlı şarkı söylüyor. Cavill ile anlaşacaklarına güvenim tam, izlemeyi hevesle bekliyorum.

Paul Bullion

Bullion, yine kurt okulundan ve oyunlardan ziyadesiyle bildiğimiz Lambert’i canlandırmak üzere seçildi. Kendisini Peaky Blinders’tan hatırlayanlar olabilir. Birkaç gün öncesinde kılıçla talim yaptığı bir görüntüsünü de paylaşmıştı, umuyoruz hem kılıçta hem de sivri dilde, Lambert’i başarıyla canlandıracaktır.

Yasen Atour

Geralt’a bir meslektaş daha Atour’un Coen’i vesilesiyle geliyor, bizler de böylece doyasıya Kaer Morhen göreceğimize ilişkin heyecanlarımızı bastıramıyoruz. Povissli Coen, aslında, kurt okulunun bir üyesi değil, sadece kışını Kaer Morhen’de geçiriyor. Sapkowski’nin kaleminden çıkmayan bir hikâyede onun, grifin okulundan yetiştiği söyleniyor. Dizide ne olur, göreceğiz.

Şimdilik karakterin açıklamasında kendisi ile ilgili kılıç kullanmakta oldukça başarılı olduğu ve bir çırağın eğitiminden sorumlu olacağı söyleniyor. Yani Coen, olması gerektiği gibi Ciri ile aynı zamanlarda Kaer Morhen’de yer alacak ve buradaki olaylara katkılar sunacak.

Mecia Simson

Aslen bir model olan Mecia Simson, Vadili Papatya Francesca Findabair rolüne seçilmiş. Kendisinin oldukça güçlü bir elf büyücü olduğunu, bizzat Yennefer’in de ifadesiyle dünyanın en güzel kadını olarak zikredildiğini ve kıta siyasetinde önemli bir rol oynayacağını biliyoruz. Karakter açıklaması bize onun aynı zamanda çocuklarına karşı aşırı korumacı olacağını da söylüyor. Diziyle keşfedip göreceğiz artık.

Aisha Fabienne Ross

Ross’un canlandıracağı Lydia, Kıta siyasetinin belli etmeden gelen önemli büyücü isimlerinden biri. Lydia, romanlarda keşfetmesi keyifli bir karakterdi; dizinin büyücü kadınlara çizdiği yolu düşününce sanıyorum ki -çok batırmazlarsa- dizide de böyle olacaktır.

Böylece kesinleşen ve hakkında bilgi sahibi olduğumuz karakterlerin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu yedi karakterin haricinde, kitaplarda bulunmayan Gary isimli bir karakterin, Kaine Zajaz’ın canlandırması ile Francesca’nın kardeşi rolünde karşımıza çıkacağına dair bilgilerimiz var. İkinci sezon çekimlerinin daha yeni başladığı düşünülürse bunlar, sonraki aylarda açıklanacak karakterlerin ısınma turları gibi düşünülebilir. Gözümüz yollarda Vesemir, Dijkstra ve Phillippa bekliyor; Essi’den bir haber sormak, Shani’ye bir göz kırpmak istiyoruz. Bu esnada da sjw esprileri yapanları, önce alışkın oldukları kuzgun karası saçlı Lambert’e davet ediyoruz sanırım.

Ne dersiniz, karakterler seçimlerini beğendiniz mi? Açıklanan karakterler ikinci sezona bir yol haritası çiziyor gibi, beklentileriniz ne yönde? Yazın, konuşalım.

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.