2016’yı huzurlarınızda Amerikan televizyonları tarihinin en bereketli yılı ilan ediyorum. Eğer şüphesi olan varsa; o kadar efsane işin arka arkaya efsane sezonlar üretmesinden sonra hâlâ şüphesi olan varsa; buyurun, oturun, beraber This Is Us’ın inanılmaz başarısını konuşalım. This Is Us, Dan Fogelman’ın eseri. Yeni başladı. Henüz sadece bir bölümü yayınlandı. Ve şimdiden, Amerika’nın hakkında en çok konuşulan dizilerinden biri olarak, tam sezon siparişi elde etti. Halbuki dizinin yayınlanması bile düşük ihtimaldi.

Mazisinde Cars, Tangled ve Crazy Stupid Love da bulunan Fogelman, diziyi tamamen kendi inisiyatifiyle, yani biri tarafından işe alınmadan, evinde, öylesine yazdı. NBC “dur bakalım” dedi, pilot sezonuna dahil etti. Orada durdu dizi. İçeride izleyenleri çok etkiledi. Baya coştu NBC yetkilileri. Diziyi otomatikman, en güvendikleri program olan The Voice’un arkasına koydular. Bir fragman yüklediler internete. O fragman da interneti kırdı. Sadece Facebook’ta 65 milyon izlendi. Yeni bir dizi fragmanıydı, ama baya küçük bir Hollywood blockbuster kıvamına erişti.

https://youtu.be/rfUiKg28r_M

Bunun üstüne dizi, pilot bölümünü geçip, direkt olarak dizi siparişi aldı. Yayınlanmaya başladı, ve başladığı gibi de inanılmaz sağlam eleştiriler aldı. Rotten Tomatoes’da şu an notu %91 ve dizi hakkındaki ağırlıklı görüş, duygusal yönü sağlam, performansları etkileyici bir aile draması olduğu yönünde. Sağlam eleştirilerin yanında, bir de işin içerisine iyi reytingler girip, This Is Us toplam 15 milyon izleyici tarafından izlenince, NBC direkt olarak “Yap yap tüm sezonu yap çabuk” diyerek coştu elbette.

Peki bundan sonra nereye gideceğiz? Valla ben kenara not aldım, This Is Us benim damak zevkim için fazla ağlak duruyor ancak, Fogelman’ın yazarlığını da severim. Dahası, çok iyi oyuncular var işin içinde. Mandy Moore, gönlümüzün ergen asisi Milo Ventimiglia, People v. OJ Simpson ile Emmy’sini almış olan Sterling Brown… O yüzden bir göz atacağım. Zannediyorum bu başarıdan sonra, pek çok kişi de atacaktır. Devamını getirecek mi? Onu göreceğiz, eğer ikinci ve üçüncü bölümlerini başarıyla icra ederse, senenin en büyük hiti olur. Bekleyip, göreceğiz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.