Size bazı şeyleri çokça övüyoruz. Agents of S.H.I.E.L.D. mesela, her fırsatta izleyin diye yakarıyoruz. Rick and Morty’i o kadar övdük ki utanmasak bütün kadro alnımıza dövmesini yaptırıp çıkacağız karşınıza. Bu yılın az buz övmediğimiz bir işi daha vardı, hani şu her şeyi bir yumrukla deviren adamın, küçük bir hikayesi var ya? Tüm internet de övüyordu falan? İşte ilginçtir, One Punch Man‘i hala izlemeyen insanlar var. Animeyi izlemeyen insanlar bilmiyorlar ki Japon kültürünün daha dışında, evrensel bir anime bu. Dönemin en popüler meselesini tiye alıyor. Ana karakteri de olağanüstü derecede olağan bir kişiliğe sahip üstelik. Neyse aman yani, bırakın bilmesinler. O insanları artık ilgili merciye havale ediyoruz ve dizinin sevenlerine güzel haberler getiriyoruz.

Anime dünyasında bir derdimiz var. Amerikan dizileri bırakın One Punch Man kadar sevilmeyi, bütçeyi çıkaracak kadar arz görse hemen ikinci, üçüncü sezonu basıyor ekrana. Ama animeler öyle değil. Benim çok da anlamadığım sebeplerden çok sevilen işler devamını erdiremiyor ekranlarımızda. Shingeki No Kyojin bunun en iyi örneği sanırım. Bu yüzdendir ki bir animeyi sezon sonuna kadar izleyip sevdiğimizde içimizde bir rahatsızlık oluyor. Çok sevdiğimiz  şeyin devamı gelecek mi emin olamıyoruz. One Punch Man de sezonunu bitirdiğinde aynı çekinceyi yaşadık haliyle. Saitama’yı bir daha ekranda görecek miydik? Lütfen görelim’di!

movie
Müjdeli haber de bu işte: One Punch Man 2. sezonuyla 2017’de aramıza geri dönüyor!

Geçtiğimiz günlerde anime adına düzenlenen One Punch Man Güz Festivali’inde animenin yazarı Tomohiro Suzuki ve yönetmen Shingo Natsume festival sahnesinde müjdeli haberi coşkulu otakulara duyurdu. Bildiğiniz gibi One Punch Man mangasıyla birebir aynı devam ettirilen nadir animelerden. Dizinin ikinci sezonunun da aynı şekilde devam ettirilmesi bekleniyor.  Bu yüzden manga istedikleri noktaya gelir gelmez animenin de hazır olacağını söylüyor Suzuki. Ancak henüz kesin bir yayın tarihi veremeyeceklerini de ekliyor.  Olsun, Suzuki ve Natsume bizleri ikinci sezonun geleceği haberiyle yeterince sevindirdi zaten.

Biz şimdilik geç olsun, güç olmasın diyor, henüz tarihi belli olmayan ama en azından geleceği kesinleşen One Punch Man ikinci sezonunu merakla beklemeye koyuluyoruz. Yalnız bu kadar uzun süre sabır beraberinde ister istemez bir yüksek beklenti de geritiyor elbette. O beklentiyle başa çıkabilecek bir iş gelecek mi karşımıza, onu bekleyip göreceğiz. Bizim Suzuki’ye güvenimiz tam!

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.