Bir kere baştan eğri oturup, doğru konuşalım: İçerisinde Immigrant Song kullandığınız hiçbir fragman kötü olamaz. Hiçbir fragman. Bu şarkıyı halamın düğün videosuna koysan, videoya bilet kesersin. O yüzden kim bu şarkıyı seçtiyse, helallerin en hoşu olsun. Hakeza kimin aklına “Cate Blanchett’ten harika bir Hel olur” filmi geldiyse, onun da tercih kabiliyetini buradan tebrik, takdir ve tasdik etmek isteriz. Teşekkürler.

Bunlar fragmanın iyi yanlarıydı. Aşağıda kötü yanları yazıyor. Önce fragmanı koyuyoruz ki, fragmanı izleyip hype’ınızı muhafaza ederek çıkmak isteyenlerin tadı kaçmasın. O güzel gönülere birkaç da ek bilgi: Taika Waititi‘nin yönettiği üçüncü Thor filmi Ragnarok, Türkiye’de 3 Kasım 2017 tarihinde vizyona girecek. Başrolünde elbette Thor rolünde Chris Hemsworth, Loki rolünde Tom Hiddleston var. Onlara eklemlenen efsane kadronun içinde de Anthony Hopkins, Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Tessa Thompson ve Hulk olarak boy gösteren Mark Ruffalo bulunuyor. Fragman şu şekil:

Tamam mı? Sevgi parçacıklı kitleyi üzmeden uğurladık mı? Sert giriyorum:

I’m rich” çok suni bir şakaydı. Çok eğreti duruyordu. Karakterin çekirdeğine çok tersti. Bu yüzden de çok gömdük. Altına paragraflarca katılmadığını döşeyenler oldu, biz hiç karşı-katılamadık onların itirazlarına. Ama anladık. Bir noktada, sanırım anladık. Ben benzer bir performansı, muhteşem bir kalem ve zekanın elinden çıktığı belli olan “He’s a friend from work” şakası için de bekliyorum. Spesifik olarak şu sorunun cevaplanması hususunda:

Thor gerizekalı mı?

Gerçekten. Samimi soruyorum. Bu karakterin olayı bu mu? Biz mi kaçırdık on beş filmdir? Ateşli, tevazu öğrenmesi gereken bıçkın savaşçı? Görev adamı, yorgun lider? Mağrur şampiyon? Ben bu Thor’ları izliyorum on beş filmdir. Her birini kafamda oturtup koyuyorum, hiçbiri embesil gibi gladyatör arenasında kafasını çevirip seyircilere ağzı açık “EHE EHE BEN BUNU TANIYOM” diye bağırmıyor.

Gladyatör arenası demişken, sevgili Marvel, fragmanlarını kim kesiyorsa senin dostun değil. Gerçekten. Fragman yayınlanmadan önce Thor: Ragnarok ile kafamda zırnık bir bilgi yoktu; çünkü filmini bu dakikaya kadar çakma Office segmentleriyle tanıtmayı seçiyordun; şimdi ise bütün filmin şablonu kabak gibi önümde. Hel Asgard’ı işgal eder. Thor arbede esnasında itler köpekler tarafından yakalanır. Gladyatör dövüşlerine mecbur bırakılır. Meğerse Hulk da orada çıkar. Sonrasında da ne olacağını herhalde zaten on iki yaş ve üstü herkes birlikte tahmin edebiliyoruz diye inanıyorum. Thor Hulk’ın içindeki Bruce Banner’ı zorlanarak açığa çıkartacak. Sonra o, Tessa Thompson’ın Valkyrie’si ve Hulk beraber Asgard’ı kurtaracaklar.

Ha bu arada, ilk Avengers’ın sonunda Thanos’un sağ kolunun Onlarla aşık atmak, ölümü çağırmaya benzer” dediği ve dünyanın “uzay tehditlerine karşı nükleer caydırıcısı” olarak faaliyet gösteren Avengers’ın iki üyesini yakalayan gladyatör örgütü herhalde yarın galaksinin dominasyonu için de harekete geçer diye düşünüyorum, ne diyorsunuz?

He’s a friend from work

Bravo.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.