Bir şeyi itiraf edelim: Thor filmleri iyi değil. Değil. Kenneth Branagh’ın ne hikmetse yamuk kamera açılarıyla damga vurmayı tercih ettiği ilk film de, Christopher Eccleston gibi bir adamı alıp silik bir kötü adam yapmaya karar veren ikinci film de iyi değiller. Hatta açık açık söyleyelim, Marvel Cinematic Universe diye bir şey dahilinde olmasalardı, ne üçüncüsünü beklerdik; ne de bugün Chris Hemsworth yıldız bir aktör olurdu.

Sanıyoruz Marvel da bunun farkında. Bu yüzden de, bir anda, fütursuzca ve deli dürtmüş gibi, Thor 3’e yüklenmeye başladılar. İşe filmin adını Ragnarok koyarak başladılar. Film için “üçüncü fazın Winter Soldier’ı olacak” dediler. Başına ilginç, heyecan verici bir yönetmeni koydular. Sonra Cate Blanchett’in Ölüm Tanrısı Hel’i canlandıracağı haberi geldi. Creed ile heyecan veren Tessa Thompson katıldı sonradan kadroya. Ve bugün, tüm bunlar yetmezmiş gibi, kadroyu iyice coşturdular.

Görsel kaynak: The Hollywood Reporter
Görsel kaynak: The Hollywood Reporter

Önce şunun haberini verelim, Thompson’ın oynayacağı rol kesinleşti. Kendisi beklenen üzere Valkyrie’yi oynayacak. Thompson’ın bu karakteri, Valkyrie’nin çizgi romanlardaki statüsü düşünülecek olursa, tek bir filmde oynayacağını sanmıyoruz. Ama diğer iki karakter, muhtemelen bir filmlik olacaklar. İlki, The Grandmaster. Evrenin ihtiyar heyetinde yer alıyor diyebileceğimiz karakteri, Jurassic Park, Independence Day gibi filmlerin efsane aktörü Jeff Goldblum canlandıracak. Diğer karakterimiz ise, Skurge. The Executioner. Kendisini de Eomer’imiz, Dr. McCoy’umuz Karl Urban oynayacak.

Yani hakikaten, maşallah. Gerçekten açılmış yara hareketleri bunlar. Tüm o “En İyi MCU filmleri” listelerinde Thor’ların Hulk ile kapışıyor olmasına belli ki baya bozulmuş Marvel. Ha bu arada, oyuncu haberlerinin de bittiğini düşünmüyoruz. Onu da söyleyelim. The Executioner’ın gelişi, Ragnarok hikayesi, kız kardeşinin üç sene önce MCU’ya bir dizi bölümüyle girmiş olması, Hel’in varlığı ve son zamanlarda Marvel oyunlarında ön plana çıkartılmaya başlamasıyla, Enchantress’ın da yakında açıklanacağını düşünüyoruz. Ona da böyle bomba bir oyuncu bulurlarsa, ey maşallah yani. E hadi artık Thor 3 be, sen de utandır bizi. Hadi, bekliyoruz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.