Thunderbolts filminin yönetmeni Jake Schreier bir youtube kanalına verdiği röportajda ekipteki karakterlerin birbirlerine benzerliklerinin filme nasıl bir etkisi olacağı hakkında konuşmuş.

Bir noktadan birbirleriyle empati kurabilen ya da benzer süreçleri yaşamış karakterler hakkında anlatılması gereken bir hikaye var ortada ve biz de buna yöneleceğiz. Apaçık şekilde Florence Pugh MCU içinde ne kadar hakim olabileceğini kanıtladı ve bence bunu referans noktası olarak kullanmak harika bir şey ama biz eğer önceki yapımları izlediyseniz müthiş olacak bir film yapmaktan bahsediyoruz, izlemediyseniz de kendi ayakları üzerinden durabilen bir hikayeye sahip olacak.

Son kısımda Thunderbolts yönetmeni filmdeki ekipte bulunan karakterlerin hepsini daha önce gördüğümüzden dolayı bunun bir devam filmi gibi hissettirip hissettirmeyeceği üzerine açıklamaya girişmiş. Keza kendisi devam filmi muhabbetine daha net bir yanıt da vermiş başka bir kısmında röportajın ki o da şöyle direkt: “Buna bir devam filmi gibi bakmazdım, hem de hiç. Ve bu şekilde bakmıyoruz yapıma.

Thunderbolts her ne kadar ekip olarak genel itibariyle sıkıcı dursa da, potansiyel barındırmıyor da diyemeyiz. Bir kere Jake Schreier bu sene Beef dizisiyle oldukça iyi eleştiriler aldı ki oradaki başrollerden sevgili Invincible seslendirmenimiz Steve Yeun’un filme Sentry olarak dahil olduğu söylentisini de arada geçeyim. Bir başka nokta ise bence de Florence Pugh harika bir karakter oldu Yelena Belova olarak evrende, hatta direkt Avengers: Endgame sonrası en sevdiğim yeni karakter kendisi. Onun dışında Red Guardian eğlenceliydi, Valentina de Fontaine rolünde Julia-Luis Dreyfus’u da beğeniyorum şimdilik. Keza U.S. Agent da hiç fena olmayabilir bence.

Asıl endişelendiren karakterler ise silik Taskmaster ve Ghost; onları cidden bayağı sağlam yazmaları gerekiyor umursamamız için. Ayrıca Bucky, The Falcon and the Winter Soldier öncesinde sevdiğim bir karakterdi ama onu da dizide mahvettiler ne yazık ki, o sebeple benzer “müdahale” gerekli ona da. Thunderbolts 2024 sonbaharına ertelenmişti bildiğiniz gibi Hollywood grevleri sebebiyle ama grevler ne zaman biter de gerçekten çekimler yeniden başlar bilinmez.

Yönetmenin bakış açısı size tatmin etti mi? Ekip üyeleri hakkında düşüncelerime ne kadar katılıyorsunuz? Sizce film yeni vizyon tarihine yetişebilecek mi? Yorumunuzu yazarken bu haberin yazarıyla ortak bir yönünüzü bulmaya çalışın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.