Rebel Moon 22 Aralık tarihinde Netflix platformuna gelecek olan yeni Zack Snyder filmi. Geçtiğimiz günlerde fragmanını izlediğimiz yapımın ilerleyen zamanda çıkacak +18 Yönetmenin Kurgusu ile neler getireceğini, Tudum ile yaptığı röportajda yönetmenin kendisinden duymuş olduk.

Yönetmen Kurgusu neredeyse bir saate yakın ekstra materyal içeriyor dolayısıyla bence uygun bir genişletilmiş evren versiyonu. Gerçekten çok fazla şey görme imkanı yakalıyorsunuz. Her açıdan daha fazla şey içeriyor. Yönetmen Kurgusu ‘Kemerleri bağlayın’ tadında bir derinlemesine bakış ki ben kariyerimde bununla biliniyorum. Yönetmenin Kurgusu olayına nasıl girdim bilmiyorum ama şunu diyebilirim ki benim için Yönetmenin Kurgusu her zaman uğruna mücadele etmem gereken bir şey oldu geçmişte ve kimse istemedi.”

“O her zaman bir araya getirmeye çalıştığım dışlanmış olan evlat gibiydi çünkü yapımlar daha derin bir versiyonları varmış gibi hissettiriyordu. Ve Netflix’e gelince, sadece Yönetmen Kurgusu için çektiğimiz sahneler oldu. Yani bir nevi açığa çıkarma gibi çünkü büyük hayranlar için başka türlü olsa elde edemeyecekleri ikinci bir kez fırsat oluşuyor. Gerçekten heyecanlıyım!”.

Rebel Moon benim beklediğim bir yapım. İlk duyurulduğunda bunun bir Star Wars fikri olarak yola çıkıp da Zack Snyder Disney ile anlaşamayınca senaryoyu orijinal bir ortama çevirdiğini duyduğumdan beridir merak içindeydim. Fragman da hoşuma gitti, zaten “Ekip toplanıyor” tarzındaki hikayelere sempatim var. Bu Yönetmenin Kurgusu muhabbeti ise bu film özelinde cidden saçma geliyor, çünkü internette de gördüğüm yorumlarda söylendiği gibi: Neden filmi direkt böyle yayınlamıyorsunuz ki o zaman?

Sinemalarda vizyona girmeyecek nasılsa, platformda dilediğiniz özgürlükle yayınlayın. Her ne kadar Yönetmenin Kurgusu olayı bazı filmler özelinde gerçekten değerli olup, sinema versiyonu hiç edilmiş ya da daha zayıf kalmış işlere farklı gözle bakmamızı sağlayabilse de; önceden böylesine planlanıp da adeta video oyunları tarafındaki kafayla “ek içerik” şeklinde getirilmesi rahatsız edici.

Rebel Moon fragmanıyla size cezbetti mi? Yönetmenin Kurgusu muhabbeti sizce de saçma olmamış mı? Zack Snyder ile aranız nasıldır? Fikirlerinizi yazarken hepsini bir kerede aktarmayı unutmayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.