4 Temmuz 1998 yılında çıkması beklenen bir film vardı. Bu Tim Burton’ın yöneteceği ve Nicolas Cage’in Superman’i oynayacağı, Superman Lives isimli bir filmdi.

Nicholas Cage’i Superman olarak düşünemiyor olsak bile, Tim Burton’ın Superman ile ilgili neler planladığını hayal etmek gerçekten de biraz eğlenceli. Maalesef bu proje Batman & Robin’in box office faciasından sonra rafa kaldırıldı. Belki de en hayırlısı bu oldu, kim bilir?

superman-lives-nicolas-cage-tim-burton-laser-time

Fakat bir yandan, filmin daha çıkmadan kült bir takipçi kitlesine sahip olduğu da gerçek. Bu takipçi kitlesi de filmin peşini bırakmadı ve en azından iptal sürecinden önce geçen prodüksiyonun nasıl bir hikayesi olduğu ile ilgili bir belgesel çekmeye karar verdi.

Burton dahil bütün ekibin fikirlerinin olduğu bu belgesel, gerçekten de ilgi çekici, özellikle Burton’ın Superman ile ilgili vizyonunun ne olduğunu yakından görme şansına kavuşuyoruz. Yönetmen Jon Schnepp, belgeseli neredeyse tamamlamış durumda, aşağıda ise yeni çıkan fragmanı var, izleyin gari.

http://www.youtube.com/watch?v=R4I5He3rb2s

 

Author

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.