30 Rock’ı izler miydiniz bilmiyorum, ben çok izlemezdim. Bir iki bölümüne ancak denk gelmişimdir. Fakat Tina Fey’e dizinin dışarısında devasa bir saygı besliyorum. Gerek Amy Poehler’la yaptıkları Altın Küre sunumları, gerek verdiği röportajlar, yazdığı şeyler… Tina Fey bence Amerikan komedisinin başına gelmiş en güzel ve en aklı başında şeylerden biri. 30 Rock trenine vaktinde binemediğim için pişmanım bu yüzden.

Eğer bu pişmanlığı siz de benimle paylaşıyorsanız o halde 6 Mart’ta Netflix’te başlayacak olan Unbreakable Kimmy Schmidt muhtemelen bizim bu konudaki ikinci şansımız. 30 Rock’ı beraber yaptığı Robert Carlock ile beraber yarattığı dizinin kadrosunda da Jane Krakowski ve Tituss Burgess gibi 30 Rock mezunları var. Başrolde ise Bridesmaids ve 21 Jump Street’ten anımsayabileceğiniz Ellie Kemper var. Fakat bana sorarsanız, filmi bir şekile anlatmamız gerekiyorsa, o da konusuyla olmalı.

https://www.youtube.com/watch?v=mNKEKlXY3Z4

Film 15 sene boyunca kıyametin gerçekleştiğini sandığı için yer altında kilitli kalmış bir kült üyesi Kimmy Schmidt’in bir operasyon sonucu kurtarılmasını konu alıyor. Schmidt kurtarıldıktan sonra diğer kült üyeleri gibi tarikata geri dönmeyi reddediyor ve New York’ta kendi başına yaşamaya çalışıyor. Önce bir daire buluyor, sonra da New York’un ileri gelen sosyete ailelerinden birinde bakıcılık işi. Olaylar da oradan itibaren gelişmeye başlıyor.

Sizi bilmiyorum ama ben bu konsepte bayıldım. Gerçekten. Esprileri ne kadar zorlayacaklar, “aa bizim zamanımızda bu böyle değildi” meselelerini nasıl uzatmadan makul seviyede tutacaklar bilmiyorum, fakat fragman ana olayın bu olmadığına işaret ediyor. Daha ziyade -dizinin isminin de ima ettiği gibi- Kimmy’nin iradesi ve yıkılmaz pozitifliğinin sınanması ve diğerlerine de sıçraması üzerine bir şey izleyeceğiz gibi. Her halükarda, ben bu konsepti de, diziyi de çok beğendim. 6 Mart’ı da ekledim listeme. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.