Artık öyle sanıyoruz ki bu sinema dünyasının kanunlarından biri. Gerçekten, bunu kendi aralarında hararetle konuşup müvekkillerine büyük bir gazla anlatan menajerleri gözümün önüne getirebiliyorum. “Bak, indie filmlerde çıkışını yaptın, süper. Birkaç ödül de aldın. Seni bu Kasım ayında Oscar’lık bir filme de sokacağım ama anlaman lazım, artık süper kahraman filmi yapmayan göz önünde durmuyor. Gel Marvel, Warner ya da Fox’tan birine sokayım seni hadi. Sony? Yok Sony’yi boş ver…”

Eminim 12 Years a Slave’in ödüllü yıldızı Chiwetel Ejiofor ile de buna benzer bir diyalog döndü. Ufak ödüllü filmlerden çıkan ve yıldızı parlayan her aktör gibi o da şimdi bir franchise filmine yanaşacak. TheWrap’in aktardığı dedikoduya göre İngiliz aktör Doctor Strange’de bir rol kapmak üzere. Üstelik dedikodulara göre bu hiç de öyle lokmalık bir rol değil. Genelde siyahi oyuncular bu filmlerde -iğrençtir ama- ya ana kahramanın kankası (bkz. War Machine), ya da kötü adam olarak (bkz: Electro) cast edilirler. Hayır. Bu sefer değil.

Chiwetel Ejiofor Redbelt

Yine aynı dedikoduya göre Ejiofor’u Marvel Ancient One karakteri için düşünüyor. Doctor Strange’e güçlerini kullanmayı öğreten, 500 yıldan fazladır yaşamakta olan karakter için daha önce Morgan Freeman, Bill Nighty ve Ken Watanabe gibi usta aktörler düşünülüyordu. Ejiofor’un kadroya katılmış olması Marvel’ın bu karakterle farklı bir şey yapmaya niyetli olduğunu gösteriyor. Her halükardaç ok önemli değil, zira 12 Years a Slave’den biliyoruz ki Ejiofor gerektiğinde 80 yaşında bir adamın bilgeliğini ve ağırlığını masaya koyabiliyor.

Bu tabii Doctor Strange olacağı haftalar öncesinden açıklanan Kambırbeybi için de iyi haber. İki aktör daha önce En İyi Film Oscar’ını alan 12 Years a Slave’de buluşmuşlardı. Bir önceki karşılaşmaları Oscar’la sonlandı, bakalım Doctor Strange nasıl olacak. Hayırlısı diyoruz biz, siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

6 Comments

 1. Abd de basın medya ve sienma ya liberaldir yada yahudidir!Bu iki kesimde çokkültürlülük ve birlikte yaşam gibi bir saplantılı ve uygulanması imkansız bir ideolojiyi insanların beyinlerine sürekli pompalarlar ki kendileri icat etmişlerdir bunu zaten.Bu bilgi ışığında şunu söyleyebilirim,bu filmlerde tutunca artık bu ideolojinin ışığında zenci oyuncular filmlere girmeye başladı,çrlerde spidermani bir zenci cocuk yaptılar, cap americayı zenci yapacaklar söylentisi geziyor,FF4 te human torch yeni çekilen seride yine bir zenci oyuncu ,avengerse sonradan falconu zenci olarak aldılar sonra justice leagueye cyborg adında bir zenci eklediler.Ben bunları hoş karşılamıyorum,zorla iliştirilmiş karakterler ve saçma bir ideolojinin dayatılmasını da hoş karşılamıyorum özelliklede nick fury de olduğu gibi karakterin ırken değiştirilmeside hoşuma gitmiyor.

  Not:Yorumum üzerine yorum yapılmasını istemiyorum,bunu yapıp kolayına kaçmayın bunlar kendi dşüncelerimdir,sizler haber üzerine yorum yapın,tartışma çıkmasın!

  • Mert Can Geyik Reply

   kusura bakma ama ben yanlis bilgi gordugum zaman karisma geregi duyanlardanim. Justice league’deki zenci bir karakter dedigin cyborg hep vardi ilk goruldugu tarih 1980, Avengers daki falcon’da 1969 dan beri hali hazirda olan bir karakter. Nick Fury’i zorlama zenci yapmislar diyorsun kaldiki bu karakterde 2000 de cikan ultimate evreninde zenci oldu (marvel cinematic universe genel olarak ultimate evrenini baz alir). ortada zorla ilistirme yok yani.

   • Justice league 1960 – the Justice League originally featured Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Aquaman, and the Martian Manhunter
    Avengers 1963 – the Avengers originally consisted of Iron Man, Ant-Man, the Wasp, Thor, and the Hulk
    Nick fury ise avengersda hiç zenci eleman yoktu ondan zenci yapılıp yukarda belirttiğim ideoloji gereği.Ayrıca MCU apayrı bir evrendir,normal veya ultiamte evrenini rol model olarak aldığı yok.Kısacası yanlış bir bilgi vermedim,ortada zorla iliştirme var!!!

 2. Tutku Tuzlu Reply

  Ya ama “Ancient One” öyle değil ki.. Ken Watanabe nooldu? Marvel sana neler oluyor kuzum? Suicide Squad’tan sonra bi endişeli görünüyorsun. Oyuncu süper onu tartışmam ama daha Blade çekersin, Civil War’da Goliath karakteri koyarsın, efendime söyliyeyim Brother Voodoo olur, ne bileyim Cloak & Dagger filmi gelir (Marvel da çok az meşhur siyahi kahraman var bu arada), onlarla kullanılırsın bu hakkını. “Ancient One” Asyalı ise Asyalı oynat. Ama Chiwetel Ejiofor iyi oyuncu tabi.. Saygı duymak lazım..

 3. Atakan Uçar Reply

  şu “kambırbeybi” lafından da nasıl tiksiniyorum belli değil.
  gördükçe elimle monitörü yüzümü gözümü kapatıyorum.
  koca koca adamlar kullanıyor bir de ergen fangirl’ler gibi.
  ergen fangirl’lerden de ayrı nefret ediyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.