Salgın sebebiyle yayın tarihleri ertelenen filmler, diziler ve oyunların hepimizi yorduğu şu zamanlarda, önümüze ne atılsa mutlu olacak hâle geldik diyebilir miyiz? Belki çoğumuz için böyle, bazılarımız içinse öyle değil ama şu an önümüze atılan herhangi bir şeyden bahsetmiyoruz. Kadrosunda Sebastian Stan, Tom Holland ve Robert Pattinson’u birlikte barındıran, onlar azmış gibi bir de Mia Wasikowska ve Riley Keough’u da eksik etmeyen Netflix yapımı The Devil All the Time’ın gösterim tarihi açıklandı.

Donald Ray Pollock‘un 2011 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından uyarlanan film, İkinci Dünya Savaşı ile Vietnam arasındaki zaman diliminde konumlanacak ve savaşın yıkıcılığından nasibini alan birkaç farklı kişinin hikâyelerini, doğrusal olmayan bir şekilde anlatacak. Farklı kişiler dedik ama herhangi bir yaşam öyküsünden bahsetmiyoruz elbette. Aralarında bir savaş gazisi (Bill Skarsgard) ve onun annesinin engellenemeyen ölümünden sonra şiddete meyleden oğlu (Tom Holland); karı-koca seri katil bir çift (Riley Keough, Jason Clarke); inancını sağlam tutabilmek için uç yollara başvuran bir din adamı (Harry Melling) ve kanun kaçağı kötürüm yardımcısının bulduğu farklı karakterlerin öykülerini izleyeceğiz.

Say say bitiremediğimiz ve henüz hepsini de zikretmediğimiz tam kadrosuyla bir psikolojik gerilim filmi olacak The Devil All the Time’ın yönetmeni ise Simon Killer, After School, Martha Macy May Marlene gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmış olan Antonio Campos.

Evet, normalde her gösterim tarihi belirlenen yapım için haber yazmıyoruz tabii ki ama The Devil All the Time’ın vaat ettiği şeylere azıcık heyecanlanmış olabilirim. Kabul, Netflix yapımı diye heyecanımı çok gerilerde tutmaya çalıştığım da olmuyor değil ama ne yapalım, oldu bir kere. O zaman kendi adıma kalbimin sözünü dinliyor ve genel itibariyle hem türü hem de oyuncuların pek çoğunu seven biri olarak 16 Eylül’ü bir hatırlatıcı yardımıyla kaydediyorum.

Yani sorarım size, MCU’dan, Mad Max’ten, müstakbel Batmanlikten, ne bileyim,  Alice’ten bildiğiniz insanların hepsini bir arada büyüklü küçüklü rollerde; bir de psiklojik gerilim içerisinde izleyebilecek olmak hoş olmaz mı? Üzerine takvimi uysaydı Chris Evans’ın da kadroda yer alacağını fakat sonrasında takvimi uymadığı için yerini Sebastian Stan’a bırakmasını ekleyin? Konu da ilgi çekici gözüküyor sanki? Yorumlara yazın, haberimiz olsun!

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Comment

  1. Chris Evans’ın oynamaması üzdü açıkçası,Knives Out’tan sonra tadı damağımda kaldı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.