Birkaç gün önce, Ryan Gosling ve Chris Evans’ın yüksek bütçeli bir Netflix filminde başrolleri paylaşacaklarına dair haberler çıkmıştı, muhtemelen bir yerlerde görmüşsünüzdür. Sonra, bu filmin yönetmenliğinin Anthony Russo ve Joe Russo tarafından üstlenileceği de açıklandı. Eh, bize de artık haberini ulaştırmak düştü.

Film, Mark Greaney‘in 2009 tarihli, Gray Man lakabıyla bilinen ve eski bir CIA ajanı olan Court Gentry’nin hayatına odaklanan romanından uyarlanıyor. Ryan Gosling’in canlandıracağı Gentry ile rolleri paylaşan ise kendisini yakalamak için dünyayı dolaşan, Chris Evans’ın canlandıracağı eski meslektaşı Lloyd Hansen olacak.  Yönetmen koltuğunda oturan Russolar, filmin detayları bile henüz netleşmeden, bu hikâyenin Gosling’in karakterini takip edecek pek çok yeni filme gebe olduğuna inanıyorlarmış.

Şurada belirtildiğine göre Joe Russo, Deadline’a, ilk filme çok bel bağladıklarını çünkü ikinci filme yol açmak için ilk filmin harika olması gerektiğini söylemiş. Zira kafalarındaki düşünce, usta suikastçıların kovalamacasına şahitlik edecek bütün bir evren inşa etmek ve bir franchise oluşturmakmış. Bu, Knives Out’tan sonra Chris Evans’ın içerisinde bulunduğu bir film için ikinci franchise söylemi oldu.

Ötesinde de böyle açıklamalar her geldiğinde insan ister istemez artık hiçbir işin tekli gitmediğini, kendisini tek başına satamadığını, dünyamızın her alanda mutlaka bir zincirleşme, bir bayileşme eğiliminde olduğunu hatırlıyor. Devam filmlerinin çoğunluğunun hâlini bıraksak bile normalde işleyiş, görücüye çıkıp beğenilen, kendisine belirli bir taban oluşturan işlerin devamının talep edilmesinden sonra gelişirdi. Stüdyoların kâr amaçlı yatırım yaptığını tabii ki biliyoruz dolayısıyla geriden gelen James Bond’lar, Görevimiz Tehlike’ler bir kenara dursun, özellikle John Wick’in de başarısından sonra, türevi pek çok iş için markalaşma ve kazı biraz daha yolma düşüncesi, onlar için şaşırtıcı değil. Ama yönetmenler?

Film daha yapım aşamasından bir adım ilerlememiş ama Netflix’in 200 milyon doları aşarak en büyük bütçeli filmi olacak denmiş bir kere, yönetmen devam filmi kovalıyor.  Bazılarımız için bu durum güzel olabilir elbette fakat bir işin, önce bir sefer adını konuşturup sonrasında da aşılamayacaksa zirvede kalmasını tercih edenler için, üzücü bir hatırlatma bu. Film kötü olacak falan demiyorum elbette, anlatmak istediğim bu değil çünkü böyle bir şey söylemek absürt olurdu, dedik ya daha yapım aşamasından bir adım ileriye gidilmemiş. Sadece Scorsese’ye artık o kadar da kızamıyorsun.

Haydi, siz Avengers ile alıştınız, salgın sürecinde Netflix’in aboneleri de tavan yaptı, bu zamanda geçer akçe de bu eyvallah, hepimiz de paşa paşa izliyoruz, emekleriniz helal olsun. Netflix’in diğer en yüksek bütçeli filmlerini de görmedik değil. Neyse, daha konuşurdum da sizi, bir haber için aşırı gereksiz sitemlerimle daha fazla sıkmayacağım.

The Gray Man’in 2021’de seyirciyle buluşması planlanıyor. Siz ne dersiniz, film sizi heyecanlandırdı mı, sizce güzel olacak mı?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.