Bildiğiniz gibi bir süredir Sony Pictures canhıraş bir şekilde Uncharted’ı sinemaya taşımaya çalışıyordu. Bu, bir film stüdyosu olarak şu sıralar büyük bi hite ihtiyaç duyduklarını düşünürsek gayet mantıklı bir olaydı. Neticede Uncharted zaten Sony’nin mülküydü, popüler bir oyun serisiydi, oyunun kendisi de epey sinematikti. Neresinden tutsan oradan filme giderdi. Üstelik piyasada Indiana Jones vari hoş bir serüven filmi eksikliği de hissediliyordu.

Yalnız gelin görün ki kağıt üzerinde bu kadar pırlanta olan bu karar bir türlü yapım aşamasına geçemedi. Pek çok diğer oyun filmi gibi Uncharted da defalarca yönetmen değiştirdi, senaryosu baştan alındı, iptal oldu ertelendi. En nihayetinde Sony ileri düğmesine basmış gözüküyor. Deadline’ın haberine göre, Sony filminde başrol oynayacak aktörü buldu. Tom Holland. 

Tom Holland

E bir dakika, Holland Drake için çok genç” diye düşünüyorsanız, evet, çok haklısınız. Nathan Drake oyunlarda otuzlarında olan bir karakterdi, Holland ise henüz yirmilerine yeni girmiş bir aktör. Ancak işte filmimiz genç bir Nathan Drake’i konu alacak. Sony’nin patronu Tom Rothman Homecoming’i gördükten sonra Uncharted filmine yeni bir hüviyet kazandırmaya, bu hüviyeti de Homecoming’deki Peter – Tony ilişkisi gibi bir “bıçkın delikanlı ve bıçkın akıl hocası” dinamiği üzerinden kurgulamaya karar vermiş.

Bu ışıkta Joe Carnahan‘ın (The Grey, A-TeamShawn Levy‘nin (A Night At the MuseumStranger Things) yöneteceği film öncelikli olarak ilhamını Uncharted 3‘ün açılış sekansından alacak. Bilmeyenler için, üçüncü Uncharted oyunu genç bir serseri olan Nate’in, sonradan akıl hocası ve en iyi dostu olacak Sullivan karakteriyle tanışmasıyla açılıyordu. Orada Drake çok daha küçüktü elbette, ancak tonlama olarak genel hedef o tarafta olacak.

Dürüst olmak gerekirse, bu plan kulağa çok hoş geliyor. Film özünde oyunlar için bir prequel olacağı için, kendisini 60 saatlik bir hikayeyi daraltmaya çalışırken bulmayacak. Daha rahat olacaktır. Üstüne üstlük, Holland’ın yaşı Drake’in hikayesinde keşfedilmemiş bir bölge. Oyunlar onu hiç 20’lerinin başında, hazine avcılığı dünyasını yeni yeni keşfetmeye çalışırken göstermedi. Eşeleyecek, deşecek de çok arazi var. Drake’in Sully ile olan ilişkisini anlatabilirsin, Chloe’yi sokabilirsin, abisiyle olan muhabbetinden beslenebilirsin. Alan geniş. Holland da bunları taşıyacak bir aktör. Tek sorun, Carnahan ve Levy’nin özgeçmişi insana pek de ilham vermiyor dürüst olmak gerekirse.

Bakalım iyi bir Sully castingiyle proje çok umut verici noktalara gidebilir. Beklemedeyiz. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.