Tomb Raider’ın ilk çıktığı zamanı hatırlıyorum. Şimdi kare kare görünüyor olsa da o zaman için hepimizin aşık olacağı kadar güzeldi. Hele ara videolardaki güzelliği, çapkın bakırları, muzur mimikleriyle falan aklımızı başından almıştı. Bir de bunun üzerine Indiana Jones sosu dökünce artık bir geek için mükemmel kadın standardı belirlenmişti. Böylesi bir markanın elbetteki filmi çekilmeliydi ve hemen işe konuldu haliyle. Filmlerden toplam iki tane geldi, başrolde de en az Lara Croft kadar aşık olduğumuz Angelina Jolie vardı fakat ne yazık ki o bile filmlerin kalitesizliğini kapatmaya yetmemişti.

Lara Croft 2

Geçtiğimiz yıllarda reboot olarak geri dönen, karaktere yeniden saygınlık kazandıran oyunun satış rakamı olarak da tutmasıyla birlikte, devam oyununun gelmesinin garanti olduğu gibi, yeni bir reboot filmin gelmesi de çok uzak değildi. Tracking Board sitesinin yaptığı habere göre Warner Bros, MGM ve Eidos Interactive’in beraber çekeceği film için çalışmalar başlamış ve hiç hız kesmeden devam etmekte. Öyle ki, filmi yönetmesi için düşünülen hanımefendiler listesi üç kişiye kadar inmiş ve bu isimler hiç de azımsanacak gibi değiller.

Bir kere listenin başında Hurt Locker’la oscar heykelciğini evine götürmüş olan Kathryn Bigelow var. Kendisi Point Break ve Zero Dark Thirty gibi filmlerle ne kadar başarılı bir yönetmen olduğu göstermişti. Diğer adaylarımız ise daha çok televizyon işleriyle tanınan, bir kısmınızın Deep Impact’ten de hatırlayabileceğiniz Mimi Leder ve Thirteen filmiyle otoritelerin dikkatlerini çektikten sonra Twilight ve Red Riding Hood gibi gençlere yönelik işleriyle popülerlik kazanan Catherine Hardwicke. Adaylarımızın özgeçmişleri fena sayılmaz, siz ne düşünüyorsunuz?

angelina-jolie-tomb-raider

Tabii yine de filmin başarısını yönetmeni kadar senaryosu ve tabii ki oyuncuları belirleyecek. Reboot oyunun senaryosunu konu almasını beklediğim film için başrol ile ilgili ise henüz herhangi bir gelişme mevcut değil. Indiana Jones tarzı filmlerin açlığını çektiğimiz şu zamanlarda doğru şekilde uygulandığı takdirde “Oyunların filmi kötü olur” klişesini yıkma potansiyeli olan filmimiz ile ilgili en büyük korkum, sırf tutsun diye ucuz bir Hunger Games klonunun ortaya çıkması.

Onun dışında güzel bir aktrisle keyifli bir Lara Croft filmine kim hayır diyebilir ki?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.