İlk “Taken” son derece güzeldi. Yurt dışına çıkmasını istemediğiniz sevgilinize izletip, “Bak güzelim, bende bu yetenekler yok. Kaçırılırsan orada kalırsın, hiç kurtaramam seni.” diyerek vazgeçirebilmeniz için müthiş bir zemin hazırlayan, bu amme hizmetinin dışında da türünün güzel örneklerinden biri olarak yerini alan, Liam Neeson’ı da bir kez daha takdir ettiğimiz bir filmdi. İkincisinde bu sefer karısının kaçırılması sebebiyle fena film olmasa da artık geyik malzemesi haline gelmişti seri. En sonunda üçüncü filmin haberini alınca konusuna bile bakmadım, bu sefer nine, amca falan kaçırılmıştır diye düşünüp hayatıma devam ettim.

taken1

Yalnız işte Taken 3’ü çekerken utanma belirtisi göstermeyen mantık, 3’ten sonra da “ya dursak mı?” diyecek kabiliyette değil elbette. Bu halihazırda miladını doldurduğunu düşündüğüm fikri mülkü elbetteki dizi yapmak için NBC ile anlaşma sağlanmış. Herşey çok olumsuz değil tabii, filmin prodüktörlüğünü yapan Luc Besson bu dizi için de kolları sıvamış durumda. Konu olarak Liam Neeson’ın karakteri Bryan Mills’in gençliğini konu alacak dizi, değişik bir hareket olarak günümüzde geçecek. Henüz oyuncu seçimleriyle ilgili bir haber olmasa da NBC’nin tam sezon için siprariş verdiğini ekleyelim. Belki bütçeyi biraz zorlarsa Liam Neeson’ı konuk oyuncu olarak da getirebilirler.

Zaten NBC’nin tercihler konusundaki sıkıntısı dillere destan olsa da, Blacklist ve yeni sezonda beklediğimiz işlerden Blindspot ile bu döngüyü kıracak gibi duruyordu. Ama film serisi olarak bile misyonunu tamamlamış bu markanın, her sezon yirmi küsur bölümü taşıyacak bir potansiyel vaat etmediğini kabul etmek gerek. Şahsi fikrim bu konsepti orijinal bir fikirle birleştirseler daha faydalı olurdu, çünkü ne zaman birileri bir markaya sırtını dayarsa senaryo o ölçüde özensiz oluyor. Daha ortada çok bir şey yok, oyuncular gelip fragmanlar gelmeye başladığında daha kesin bilgilere sahip olur, izlemeye değip değmeyeceğine dair fikirlerimizi buradan paylaşırız.

Siz yorumlarda Taken’la ilgili fikirlerinizi paylaşın, ben de sizlerle Jimmy Kimmel’ın Taken 4 parodisini paylaşayım:

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.