Pandemi sürecinde, film sektöründe birçok insan zor zamanlar yaşadı. Belki gerçekten öyle olduğundan belki de sadece isminin büyüklüğünden dolayı Tom Cruise, Hollywood’un karantina döneminde en zorlanan insanlardan biri olarak gözümüze çarptı. Hem Mission Impossible 7 hem de Top Gun: Maverick filmleri ertelenen ünlü oyuncu o kadar büyük duygusal çöküşler yaşamıştı ki sette Covid kurallarına uymayan çalışanlara “Biz burada koskoca bir sektörü kurtarmaya çalışıyoruz” diye bağırmıştı. Fakat haklı çıkacağına hiçbirimiz inanmamıştık. Tüm film sektörünün umutlarını kestiği bir anda Top Gun: Maverick filmi bir milyar dolar barajını geçerek hem bu yılın hem de Tom Cruise’un tüm projeleri arasından en çok gişe yapan filmi oldu!

Top Gun: Maverick filmini izledik ve beğendik hatta sitemizde de incelemesine yer verdik. Bu yüzden aslında bu haber, bir haber değeri taşımıyor gibi gözükebilir. Fakat DC’nin son yıllarda çıkardığı en iyi filmlerden biri olan The Batman ve Marvel’ın en fazla beklenen yapımlarından Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın bile bir milyar dolar barajını geçemediği bir sektörde, Top Gun: Maverick’in başarısı çok daha fazla göz kamaştırıyor. Son yıllarda dijital platformların yükselişiyle birlikte iyiden iyiye güç kaybeden sinema salonları, pandemi döneminde iyice “Acaba sinema salonlarına artık gerek yok mu?” düşüncelerine maruz kalıyordu. Eğer pandemiden sonra çıkan filmler başarısızlıklarına devam etseydi, bu düşünceleri susturmak hiç kolay olmayacaktı. Fakat Tom Cruise, set çalışanlarına bağırırken söylediği sözlerinde ne kadar ciddi olduğunu gösterdi ve adeta sinema sektörüne yeniden hayat verdi.

Henüz daha Thor: Love and Thunder gibi Marvel’ın büyük topları gösterime girmedi fakat bu yılın başında Top Gun: Maverick’in en fazla gişe yapan film olacağını söyleseydiniz, size inanmazdım. Güzel bir film olacağına inanırdım ama bir milyar dolar barajını geçecek kadar güzel olacağını aklımdan geçirmezdim. Ama bir kez daha Tom Cruise inadı işe yaramış gözüküyor. Siz ne dersiniz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.