Keşke Donald Trump açık açık penisinden bahsediyor olsaydı. Gerçekten, keşke Donald Trump şu yukarıda aktardığımız ve kısmen gizlediğimiz cümlesinde üreme organıyla ilgili konuşuyor olsaydı daha tercih edilebilir olurdu. Maalesef hayat o kadar kolay ve rahat değil. Maalesef dünyanın savaş kapasitesine en çok para harcayan ülkesinin lideri bu cümleleri, şu bağlamda kullandı:

Evet arkadaşlar.

Rica ediyorum ivedilikle politikacıların sosyal ağ hesaplarını kapatalım, şifrelerini silelim ve dönüp önümüze bakalım. Artık interneti sadece film izleyip DotA oynamak için falan kullansınlar. Herkesin fikirlerini duyurabileceği iç içe platformlarda politikacılarla iletişime geçmek kağıt üzerinde çok iyi bir fikirdi. Fakat denedik, olmadı. Sosyal ağların aktif olarak hayatımızda olduğu çağın onuncu yılında Amerikan başkanı Twitter üzerinden Kuzey Koreli muadiline “Benim nükleer butonum daha büyük” dedi.

Buradaki mevzunun iki tane korkunç tarafı var. Birincisi, cümlede geçen “Nükleer Buton” tabirini “penis” ile değiştirdiğinizde cümlenin hâlâ çalışıyor olması. Şöyle ki:

“Kuzey Kore lideri Kim Jong Un penisinin hep masada olduğundan bahsetmiş. Tükenmiş ve aç rejiminden birileri ona söylesin: benim de penisim var, onunkinden daha büyük, daha güçlü ve benim penisin çalışıyor!”

İkinci korkunç taraf ise, bu adamın gerçekten bir nükleer butonu var. Kim Jong Un’un da var. Trump’ın salladığı Pakistan’ın da var. Ben iç rahatlığıyla “Var da, kullanmazlar işte” diyemiyorum, çünkü bir gün öncesine kadar “Amerikan başkanı nükleer kapasitesiyle ilgili bir başka nükleer ülkeye Twitter üzerinden meydan okumaz” da diyordum. Ve lakin okudu. Bundan sonrasında bu yüzden mantık yoluyla yapılmış çıkarımlar ile ilerlememiz mümkün değil. Artık gerçekten işler çok çığırından çıktı çünkü.

Hadi. Hadi politikacı olunca sosyal ağ kullanmak yasaklansın. Gerçekten.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.