Simon Pegg ve Nick Frost şüphesiz ki komedi tarihinin titanik figürlerle dolu “Efsane İkililer” listesine adlarını altın harflerle yazdıracaklar. Kariyerlerine İngiliz televizyonlarına tek atan Spaced ile başlayan ikili sonrasında Edgar Wright’ın Cornetto Üçlemesi‘nde oynayıp uluslararası bir şöhret elde etmişti. Bu arada oynayıp dediğimize bakmayın, kreatif olarak da o muhteşem üç filmin (Shaun of the Dead, Hot Fuzz, The World’s End) parçasıydı bu ikili.

Uzun süredir Pegg ve Frost’u ekranda bir arada göremiyorduk. Simon Pegg bir yandan Hollywood starlığıyla uğraşırken, Nick Frost da komedi yelpazesini çeşitlendirip bize türlü türlü ufuklar açıyordu. Meğerse ekranda ayrı geçirdikleri süreyi ticari olarak birlikte geçirmiş ve bir prodüksiyon şirketi açmışlar. Bu prodüksiyon şirketi de şimdilerde ilk projesine hazırlanıyor. Mevzubahis iş bir TV dizisi, adı Truth Seekers ve konu -yine- paranormal.

Simon Pegg Nick Frost 2

Amerika’nın meşhur “haftanın canavarı” formatına benzer bir tempoda gidecek olan dizi, paranormal olayları araştırmak üzere ufak bir şirket kuran karakterleri konu alacak. Bu ufak şirket, ilk başta kenar köşe vakaları inceleyecek; fakat Pegg’in dediğine göre vakit geçtikçe büyüyüp palazlanacak. Şirket büyürken bir yandan uğraştıkları sorunların çapı da büyüyecek ve en nihayetinde küresel bir mertebeye erişecek. Kelimeyi biz kullanmadık, bizzat Simon Pegg dedi.

Yani biraz Ghostbusters, biraz Fringe gibi bir şey olacak anladığımız kadarıyla. Anlamadığımız kadarı ise başrollerin kim olacağı. Pegg ve Frost mutfaktalar tamam, ama kameranın önüne geçecekler mi kimse emin değil. Muhtemelen diziyi komple yüklenenemeyecek kadar meşguller hayatlarının şu aşamasında. Ancak üç-dört bölümde bir gözükecek yardımcı karakterler çok da zor olmaz diye düşünüyoruz, siz ne diyorsunuz? Eliniz değmişken, projeyi nasıl buldunuz onu da anlatın. İzler misiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.