Merhaba arkadaşlar, bizim adımız Geekyapar, beş yaşından gün aldık, içerik platformuyuz ve Müslüm partisine çok geç kaldığımızın farkındayız.

3 Ocak tarihinde YouTube’a yüklenmiş olan Müslüm fragmanıyla cehaletimizde kavrularak ancak bugün tanışabildik. Müslüm, yönetmenliğini Ketche mahlaslı Hakan Kırvavaç’ın yaptığı bir film. 3 Ocak’ta fragmanı yüklediklerinde filmin çekimlerinin hâlâ devam ettiğini dile getirmişler. Kırvavaç ne sinemaya, ne de müziğe yabancı olmayan bir isim. Daha önce biri Romantik Komedi, biri Bu İşte Bir Yalnızlık Var olan iki uzun metraj film çeken Kırvavaç, bir de Hayatımın Aşkı dizisinde kamera arkasına geçmiş.

Ekşisözlük’te kendisinin uzun süre devam eden Cihangir’de Bir Ev çizgi roman serisindeki Keçe karakterinin ilham kaynağı olduğu, mahlasını da o çizgi roman serisinden aldığı, Pentagram’da back vokal yaptığı, bir dönem müzik blogu tuttuğu ve Sinpaş reklamı yönettiği de söyleniyor, ancak bunların hangi birine inanacağınız size kalmış. Ortada net ve temiz olan tek gerçek bu filmin ilginç bir yönetmeninin olduğu. Bu ilginçlik hâli de zaten fragmanda kendisini belli ediyor. Etmek de zorunda, zira konu çok ilginç.

Zaten Müslüm deyince anlaşılmıştır ama, konu burada Müslüm Baba. Müslüm Gürses. Bu ülkenin gördüğü en mitolojik sanat figürlerinden biri.

Filmin kadrosu deniz derya. Baba’nın küçüklüğünü Şahin Kendirici, gençliğini ise Timuçin Esen canlandırıyor. Onlara A-sınıf bir destek kadrosu kurulmuş. Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can ve Güven Kıraç yan kadronun ilk dikkat çeken isimleri. Bu efsaneler haricinde Turgut Tunçalp, Taner Ölmez, Erkan Avcı ve Goncagül Sunar da yardımcı oyuncular arasında. Filmin metni ise Gürhan Özçiftçi (Ne Gelen Var Ne Giden) ve Hakan Günday‘ın elinden çıkma. Günday, malumunuz, ödüllü bir roman yazarı.

İşte bu insanlar hep beraber bir araya gelmiş, Müslüm Gürses’in hikayesini anlatmaya karar vermişler. Film de böylesi bir kadrodan beklenebilecek seviyede arıza ve yoğun duruyor. En önemlisi de Müslüm Gürses’in dünyanın üstünde olan gezinişini, onun dünya üstülüğünü hafife almayarak anlatacağa benziyor Ketche. Başarabilecek mi, 2018’de göreceğiz.

Biz merakla beklediğimiz filmler listesine aldık. Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.