Size daha önce bir müjde vermiştik hatırlıyor musunuz? Devrim Kunter yaptığımız röportajda, kendisinin ve birçok değerli Türk çizgi roman yazar/çizerlerinin kollarını sıvayıp Yabani adlı bir dijital çizgi roman yayınlamaya başlayacağını duyurmuştuk. Kendi adıma bu harika bir haberdi. Sonunda birileri bir yerlerde, yeni akım çizgi romancılığın git gide artan kıvılcımlarını harlamaya karar vermişti. Ancak benim içimde küçük bir ukde kalmıştı. Bunu Stan Lee’nin sözüyle açıklamak daha kolay olacak:

“Çizgi romanlar göğüsler gibidir. Bilgisayarda harika görünürler. Ama onların ellerim arasına olmasını tercih ederim.”

Kralinaisyan
Evet, anlamış olmalısınız. Yabani ekibi çizgi romanlarını basılı çıkartmaya karar verdi! Daha önce fantastik, bilim kurgu ve korku temalarını benimsediğini söylediğimiz Yabani, Haziran itibari ile her ay 52 sayfa renkli basımla ellerimizin arasında olmaya başlayacak.

Ben kendime Haziran’dan itibaren her ay bir çizgi roman bayisine gidecek ve sonra Geekmuhit!’e girip üzerinde konuşacak bir sebep buldum gibi gözüküyor. Bu müjdeyi Yabani’nin basın bülteninden bir parçayla ve (çok da güzel cover fotoğrafı olabilecek) küçük posterlerle kapıyorum.

Eskimiş yöntemlere ve popüler söylemlere kulak asmayan Yabani, dünya standartlarında bir dergiciliğin peşinde.

Çünkü biliyoruz ki “Biz niye yapamıyoruz?” sorusunun altında yatan asıl neden üretmek isteyen insanlara fırsat verilmemesi.

Yabani, bu fırsatı yaratmaya çabalayan bir dergi, Türkiye’den çıkacak Edgar Allan Poe’yu, Robert E. Howard’ı, Philip K. Dick’i ortaya çıkarmaya çalışan bir dergi.

İsmiyle müsemma, Yabani bir dergi.

bebek gezinti hangisi kesif seytan voyvoda

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.