Bu haftasonu iki dostumuz evlendi diye demiyoruz (ömür boyu mutluluklar Can ve Burcu!) ama düğünleri genel olarak seviyoruz. İzlemeyi de seviyoruz be! Amerikan tarzı düğünün o draması, o son dakikada “Evet diyecek mi?” gerilimi, arkada çalan müzik, milletin şıkı şıkı giyinmesi… Hoş şeyler bunlar. TV’de iyiler de, sinemada pek olmuyorlar. TV’de daha doyurucu oluyorlar en azından. Sekiz sene boyunca gönül bağladığınız, dost ettiğiniz karakterleri en sonunda yüzükleri takarken görmek, insanı bir keyiflendiriyor.

Bu keyfi yakalayalım, liste haline çevirelim dedik. İşte karşınızda TV tarihinin en epik 8 düğünü. Buyrun!

 

8. Amy & Rory (Doctor Who)

Amy - Rory

Bütün sezon zaten bu düğüne yürünüyordu. Biz öyle hissettik en azından. Dürüst olmak gerekirse hiçbir erkek için Karen Gillan’ı evlenirken görmek kolay değildir diye düşünüyoruz ama biz yine de izlerken duygulandık. Seviyoruz seni Amy Pond!

 

7. Carla & Turk (Scrubs)

Carla Turk

Doğaçlama gelişen düğünleri sevmiyor musunuz siz de? Listemizde (ve hafızamızı yoklarken gördük ki, TV tarihinde) her şeyin yanlış gittiği, ama sonunda doğaçlamayla doğru yola giren düğünler çok sağlam bir trend. Scrubs’ın ideal çifti Carla ve Turk de aynen böyle evlendiler. Zaten hastanede olmasa şaşardık!

 

6. Daphne & Niles (Frasier)

Daphne Niles

Buyrun her şeyin yanlış gittiği bir düğün daha. Bu sefer aslında yanlış giden düğünden çok nikah. Daha doğrusu nikahın tarihi. Aile üyelerinin gönlü hoş olsun diye üç kere evlenen Daphne ve Niles’ın spastik macerasını izlemek, biraz da o karakterleri sezonlar boyunca sevince mümkündü. Hakikaten de tam Niles ve Daphne’lik bir düğün…

 

5. Pam & Jim (The Office)

Pam Jim
Her düğünde gözden yaş getirtecek, bir şirin nida çıkartacak jest lazımdır. Burada da Jim’in kravatını kesmesi, izlerken bizde şu an söylemeye utanacağımız bir takım seslerin ağzımızı terk etmesine sebep oldu. Dergilere kapak olmuş bir düğün, zaten biz daha ne diyebiliriz?

1 2 3
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Comment

  1. Mohono Batbuyan Reply

    finaldeki resimde kadının boğazından çıkacak kan deposunun izleri de görünüyor 😀 oysa yayında farkedilmesin diye kastılar o kadar

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.