Lobi! Sağımız, solumuz, önümüz, arkamız lobi dostlar. Faiz, doğum kontrol, telekinezi lobilerinden en sonunda robot lobisine kadar geldik. Başbakanımız bir numaralı ilham kaynağımız olduğu için, fırsat bu fırsat, TV tarihinde karşımıza çıkan en esaslı 10 lobiyi listeleyelim dedik. Bunlar, kumpasın, hayınlığın, arsızlığın doruk noktalarını oluşturan; hep kendi gündemlerinin peşinden koşturan arsız lobilerdir. Dizilerde bizi inim inim inletmiş, iyi çocuklar ise bunların oyunlarını hep bozmuşlardır. Buyrunuz bu namertlerin tam listesi!

 

10. Lannister Lobisi (Game of Thrones)

Cersei-Joffrey-game-of-thrones-17630463-1280-720

Bu lobi, onurlu kral Baratheon’un yanına Cersei’yi yerleştirmekle yetinmemiş, bir de ar damarı çatlamış olduklarından Cersei’nin karnına kendi öz be öz kardeşinin çocuğunu yerleştirmiştir. Baratheon’u binbir kumpasla öldüren, sonra da namuslu Stark’ı aradan çıkartan bu lobi, itliğin doruk noktasına Red Wedding diye anılan olayda varmıştır. Bizim hamile bacımızı linç ettiler o düğünde. Benim yas tutan dul Stark anneme bıçak uzattılar. Robert Baratheon: Avda öldürdüler, Ned Stark: Kafasını kestiler, Robb Stark, Karısı ve Annesi: Bıçakladılar, yedirtmeyecek kimse kalmadı!

 

9. Cehennem Lobisi (Buffy-Angel)

wolframandhart

İşte bu hukuğun öldüğünün kanıtıdır. Cehennem zebanileri, sadece masumane bir lisenin altına portal açmakla kalmayıp, aynı zamanda kendilerine “hukuk” firması süsü vererek yargıya müdahalede bulundular. Buffy, Angel ve en az onlar kadar püripak dostları Sunnydale ve Los Angeles’ta destan üzerine destan yazdılar. Kendi iblislerini, şeytanlarını, vampirlerini beddualarla uyandırdılar. Söktü mü? Sökmedi. Büyük Sunnydale halkı Avcı’larının arkasında tek vücut oldu.

 

8. Extremis Lobisi (Agents of S.H.I.E.L.D.)

SHIELD-S1E1-Extremis

Tony “Iron Man” Stark’ın, bilime katkılarını kıskanan, Avengers’ı ileriye taşımasından rahatsız olan ne idüğü belirsiz bir kitle böyle bir projeye imza attı. Neymiş efendim, insanlara süper güç verecekmiş. Neyse ki halk kime güveneceğini biliyor. Yıllardır yorulmadan elini taşın altına sokan SHIELD, Extremis’e rağmen reytinglerden alnının akıyla çıkmayı bildi. SHIELD’ın davasının doğruluğu, televizyonlarına gidip, diziyi açan milyonlarca insandan gelmektedir.

 

7. Soprano Lobisi (The Sopranos)

the-sopranos-2_7524

New Jersey halkı hatırlamıyor mu sanıyorsunuz? Az mı çekti yüce New Jersey’nin insanları Soprano lobisinden? Neyse ki artık Jersey sokaklarında gayrımeşru cinayetlerin bini bir para olduğu günlerde değiliz. Soprano lobisinin kökü hamdolsun kazındı. Bu lobi öyle bir lobi ki, masum halkla olduğu kadar kendi içinde de savaştı. Zaten biz bir şey demiyoruz. Kendi yeğeninin burnunu sıkarak ölümüne sebebiyet veren adamın lobisinden hayır mı gelir!

 

6. Gelecek Lobisi (The 4400)

35927025ko92

İnsanların kaçırıldığı her yerde, karşılarında olan insanlar yine burada üzerlerine düşeni yaptılar. Neymiş efendim, gelecekte büyük bir kriz olacakmış, onun için 4400 kişiyi kaçırıp, güçler vermişler. Böyle şey mi olur Allah aşkına? Sen o 4400 kişinin ailelerini hiç düşünmedin mi? Onların çocukları, kardeşleri, karıları kocaları yok mu? Hem biz nereden bilelim doğru söylediğini? Tutturmuşlar bir gelecek krizi, yok efendim kıyamet. Bunlar silme yalancı, ağızlarından doğru kelime çıkmıyor!

 

5. Moriarty Lobisi (Sherlock)

sherlock5

İşte bu nemrut adam kötülüklerin anasıdır. İsmini vermek istemiyorum şimdi tekrar, siz zaten biliyorsunuz, bu teröristbaşı, İngiltere’deki pek çok saldırıdan, pek çok kıyılan candan bizzat sorumludur. Büyük Scotland Yard çaresine bakmış, özel dedektiflerle işi çözmüştür. Ama işte böyleleri dur durak bilmiyor. Nasıl olsa da daha fazla zarar versem, ne yapsam da daha çok can alsam diye düşünüyor. Sonra da kendi resmini her yere yapıştırıyor, yok efendim neymiş “Özlediniz mi?”. Özlemedik!

 

4. Seks Lobisi (Masters of Sex)

o-MASTERS-OF-SEX-facebook

Bu iki sözümona “biliminsanı”, odalarına kapanmışlar, günlerce gecelerce, neymiş, çok affedersiniz seks çalışıyorlar. Zina yapıyorlar zina! Amaçları saf, temiz Amerikan halkının ahlaki değerlerini yıkmak. Biz bilmiyoruz sanki seks çalışmasını. Bakın, eğer ortada bilim adına yapılacak, sağlık adına yapılacak bir çalışma varsa bunun nasıl yapılacağını iyi biliriz. Ama bunun yolu böyle değil. Öyle çok affedersiniz genelev kapılarında yapılmaz. Yolu var, yordamı var. Ayıp ayıp!

 

3. Brütüs Lobisi (Rome)

caeser

Büyük imparator Gaius Julius Sezar’a yapılan suikastin arkasında bunların olduğuna şüphe mi var? Kendince “soylu” olan bir şahsın etrafında toplanmış çapulcu sürüsünden başka bir şey değil. Sezar’ın sadık koruması Vorenus’un karısına kurulan kumpasla başlayan olaylar zinciri, Markus Antonyus’un kandırılması derken namertlik, kopukluk, pervasızlık tavan yapmıştır. Fakat Roma halkı, bu oyunu bozmuş, Brütüs’ün gücü elinde tutmasına mani olmuştur. En sonunda Sezar’ın yeğeni Augustus’un geldiği yer bunun teminatıdır.

 

2. Roket Takımı Lobisi (Pokemon)

tumblr_static_team-rocket-team-rocket-19632372-1024-768

Bakınız, bir insanı, sevdiği Pokemonundan ayırmaktan daha büyük bir günah olamaz. Ash ve dostları, yıllarca Pokemon insan ilişkileri daha iyiye gitsin diye ter akıttılar. Hele o şanlı biliminsanı Profesör Oak’tan söz etmiyorum bile. Gençlere Pokemon sevgilisi aşılamak için yıllar yıllı hizmet verdi. Sonra ne oluyor, kendilerine Roket Takımı diyen bir grup densiz gelip bu çocukların Pokemonlarını çalıyor, Gym’lerimize sızıyorlar. Böyle şey mi olur? Sizin yüreğiniz elveriyor mu böyle bir duruma? Benim elvermiyor.

 

1. Cylon Lobisi (Battlestar Galactica)

0000046865_20080228140832

Lobilerin en fenası, en çirkini budur. Başkan Roslin’in kriptolu konuşmalarını dinlemekten tutun da, insan hükümetinin en derin mevkilerine sızmaya kadar hiçbir yöntemden kaçınmadılar. Binlerce, milyonlarca can aldılar, yetinmediler. Kalan üç yüz insana da kast ettiler. Kendi adamlarını yüksek pozisyonlara soktular, kendilerince intikam aldılar. Dini kisve altında inanç sömürüsü yaptılar. Her gün, ana gemide yüzlerce saylonun beyni yıkandı, gençlerimize sulandılar. Kafaların içine bile sızdılar kafaların içine! Ama ne oldu, Komutan Adama’nın fendi, hepsini yendi. Tüm lobilerin sonu budur!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Comments

  1. alp demirkabız Reply

    aaaaaa niye okumamışım ki bunu ben. çok keyifli bir yazı olmuş 😀

    • alp demirkabız Reply

      ayrıca büyük usta adama paralelci saylonların inine girdi mi, girdi. cylonu cylona kırdırdı mı, kırdırdı. dediklerini birbir yaparak ne kadar büyük bir lider olduğunu gösterdi. yetmedi kalan insanlara m.ö 202300000 vizyonunu da çizdi. emekliye ayrılınca yerini oğlu cpt.bilal “apollo” adama ya bırakması bizi memnun etmese de, reyisin efsanesini gelecek kuşaklara aktarmak boynumuzun borcu.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.