Steam bazen karşımıza aniden küçük sürprizlerle çıkıyor ya? İşte o zaman içimizin yağları eriyor bir. Artık dijital satın almaların çağında sapkın oyun indirimleri hiç de nadir karşılaştığımız bir tablo değil; ama nedense Steam yaptı mı daha bir özel, daha bir iç gıcıklayıcı oluyor. İnsanın sepete yirmi beş oyunu art arda ekleyip parayı ekrana fırlatmak suretiyle alışverişi tamamlayası geliyor hakikaten. Hele ki işin içinde büyük bir dağıtımcı varsa.

Her ne kadar kendi özel dijital dağıtım servisi olsa da Steam’i boşlamayan bir firma Ubisoft. Tüm oyunlarını uPlay ile birlikte Steam’e de çıkartıyorlar zaten, bugün de bu hoşluklarını bir haftasonu indirimiyle pekiştirmek istemişler. Şu linke giderek %40 ila %75 oranlarında değişen indirimlere girmiş oyunlara tümden bakabilirsiniz; ama yok “ben uğraşmayayım, en civicivlilerini önüme serin bakayım” derseniz dev hizmetimizle karşınızdayız; buyurun, bizce bu indirimde kaçmamaıs gereken 8 satışı listeledik.

 

Far Cry 3: Blood Dragon – 5,00 TL

5

Far Cry 3’ün nevi şahsına münhasır yan oyunu Blood Dragon zaten her Steam indiriminde fiyatını çuvalla aşağıya atıyor; o yüzden bu aslında çok da özel bir indirim değil. Fakat daha önce oynamadıysanız, kredi kartınızda da yeri olmayan bir beş lira varsa; Blood Dragon’ı denemek isteyebilirsiniz. Ülkemizde kutulu olarak da zaten 20-30 lira gibi fiyatlara satıldığını gördüm; yani bu efsane bir indirim değil. Daha ziyade, kasada görüp sepete son dakikada attığınız gofret gibi düşünebilirsiniz.
Son Karar: Diğerlerinin yanında eşantiyon olarak alınabilir.

 

Valiant Hearts: The Great War – 8,62 TL

valiant-hearts-the-great-war-1764x700

Valiant Hearts geçen sene Birinci Dünya Savaşı’nın yüzüncü yıldönümüne özel olarak yapılmış; Ubisoft’un aykırı çocuğu Montpellier’in ürünü bir oyun. Geçen seneki “Ubisoft minik oyunlar açılımı” hareketinin Child of Light ile birlitke iki bayraktarından biriydi. Child of Light pek iyi değildi, o yüzden onu buraya almıyorum. Fakat Valiant Hearts her yönüyle ümit vaat edici gözüküyordu. Bana tereddüt ettiren şey, fiyatıydı. Neticede Valiant Hearts ile ilgili spektrumun iki tarafında da yorumlar okudum, eski fiyatı o eleştirilere rağmen riski aldırtacak oranda değildi.
Son Karar: Riske girmenizi sağlayacak bir fiyat, beğenmezseniz kaybettiğiniz çok bir şey yok.

 

Call of Juarez: Gunslinger – 8,62 TL

call004

Bir itirafta bulunayım, Call of Juarez serisini hiç oynamadım. Gunslinger hakkında bildiğim tek şey de oyunun –diğer muadillerinin aksine– neredeyse tamamen dijital olarak piyasaya sürülmüş olması. Bu indirimde kendisini gördükten sonra önerip önermemek için hakkında yazılmış eleştirilere bir baktım; pek çok kişi oyunun sağlam cilalanmış olduğundan, atmosferinin kuvvetinden ve eğlenceli oynanıştan söz ediyor; fakat fazla bir derinliği olmadığından yakınmayı da ihmal etmiyorlar.
Son Karar: Valiant Hearts gibi Gunslinger da uğruna risk alınabilecek bir fiyatta.

 

Splinter Cell: Blacklist – 11,49 TL

Splinter Cell 6

Listede en şiddetle önerebileceğim iki oyundan bir tanesi bu. Gerçekten samimiyetle söylüyorum; sabaha kadar Blacklist övsem bıkmam. Eğer önceki Splinter Cell oyunlarını sevdiyseniz; hatta boşverin önceki Splinter Cell’leri, hayatınızın bir döneminde gizlilik aksiyon oyunlarına kalbinizi kaptırdıysanız emin olun; Blacklist’in çoktan seçmeli bölüm tasarımı, şık stealth mekanikleri ve ilgi çekici konusu sizi kendinizden alacak.
Son Karar: Bu fiyata? Kaçmaz. Ben vakti zamanında oyuna 70 lira verip paramı sonuna kadar helal etmiştim, 12 lira hiçbir şey.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.