Hatırlar mısınız, 2020 yılı bizi kıyamet senaryolarını bir kez daha ama bu sefer komplo teorisi gibi değil, ciddi ciddi dikkate alarak okutmaya itmeden önce, Avengers: Endgame ile sona eren fazın ardından, Marvel Sinematik Evreni için yeni bir faza hazırlanıyorduk. Çok eskide kalmış gibi, değil mi? Yine de bir yerlerde; salgın, ekonomi, eğitim, işler güçler gibi dertlerin, onca ertelenen diğer yapımla birlikte maalesef dışında kalmış olan böyle küçük telaşlarımızla ilgili gelişmelerin yaşanıyor olması, eminim benim kadar sizleri de mutlu edecektir. Ant Man’in gelecek filminden bir oyuncu haberimiz, belki de bir nebze normal bir zamana dönmüşüz hissi yaratabilir.

Yakın dönemdeki icrasını The Lovecraft Country‘de izleyebileceğiniz Jonathan Majors, Deadline’ın haberine göre, Marvel Evreni’nin en büyük kötülerinden biri olan Kang the Conqueror rolünü canlandırmak üzere Ant Man 3‘ün kadrosuna seçilmiş.

Çizgi romanlarda Avengers’ın azılı düşmanlarından biri olarak tasvir edilen Kang the Conqueror, zamanda yolculuk yapabilen, kendi geleceği ve geçmiş benlikleri arasında gidip gelebilen alternatif uyarlamalara sahip bir karakter. Efsaneler Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan bu karakterin, Thor’dan Spiderman’e, bütün Avengers üyeleri ile mücadeleye girmesi söz konusu. Zamanda yolculuk yapabilen Kang the Conqueror’un Ant Man’da karşımıza çıkacak olması ise ister istemez, Ant Man and the Wasp‘ın sonunda hafiften tanıtılan ve Endgame’in temel hikâye örgüsünü oluşturan çoklu evrenin Kuantum Realm teknolojisini detaylı olarak izleyebileceğimizi düşündürüyor.

Aslına bakarsanız MCU bünyesinde Kang the Conqueror’un isminin geçtiği ilk dedikodu bu değil. Daha öncesinde de 2021’e hasretle baktığımız Loki dizisinin, bu karaktere zemin hazırlayacağı ile ilgili konuşmalar internette dönüyordu. Bu açıdan bakarsak, özelde Majors’un durumu belli olsun olmasın, önümüzdeki faz için Marvel tarafından, en azından süper kötüler açısından, belirli bir yol haritası çizildiğini söyleyebiliriz.

Öte yandan Marvel için bu yeni fazda çok fazla yeni karakter ve hâliyle çok fazla da yeni yüz var. Bu sebeple, henüz karaktere dair resmi bir açıklama da gelmediği için, aklımızın bir köşesinde Majors’un başka bir role seçilmiş olabileceğini veya bu karakterin çizgi romanlardan farklı bir şekilde yer alabileceğini tutmamız gerekiyor sanırım. Ancak şimdiye kadar elimizde olan bilgiler, Jonathan Majors’un Marvel’ın yeni fazında ana kötü adamlardan birinin rolünü üstleneceği yönünde.

Elimizde daha fazla bilgi oldukça gelişmeleri sizlerle tabii ki bu sayfalarda paylaşacağız. O vakte kadar Majors’ü tanımak isteyenler için, kendisini, Lovecraft Country’nin yanında, ilk gösterimini 2019 Sundance’ta yapan The Last Black Man In San Francisco’da da başrol olarak izleyebileceğinizi belirtmek isterim. Tabii, Paul Rudd ve Evangeline Lilly‘nin dönüşüne de aynı zamanda tekrar sevinebiliriz.

Ne dersiniz, hayatımızda olan biten bunca şeye rağmen Marvel’ın yeni fazını konuşmak sizi de biraz rahatlattı mı? Ant Man 3 için beklentileriniz ne düzeyde, Kang the Conqueror’un sinemada Thanos’tan daha haklı ve büyük bir kötü olabileceğini düşünüyor musunuz? Yorumlara bekleriz.

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Comment

  1. Endgame’ de zaman yolculuğu konusu iyi işlendi ve çok eğlenceliydi. Kang’ın gücününde zaman yolculuğu üzerine olması biraz dudak büktürmüyor degil. Bakalım neler olacak…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.